Klíčovou součástí je řídící software, který řídí a plánuje výrobu a spotřebu elektřiny a skladuje elektřinu a teplo, nebo prodává elektřinu do sítě.
„Potřebujeme najít nový způsob myšlení. Již to není o boji solárních a plynových elektráren. Musíme je zkombinovat a těžit z toho“
Bernhard Beck, zakladatel společnosti BELETRIC
Na vývoji začaly práce teprve před rokem, kdy si zakladatelé všimli, že při kombinaci vhodných diagramů výroby plynové turbíny a solárních panelů je možné získat relativně stálou výstupní hodnotu výroby. Při velkém zjednodušení je možné říct, že plynový cyklus je užíván zejména v zimě a méně v létě, kdy jeho provoz díky solárním elektrárnám a akumulaci nedává smysl. Výhody dále zvyšuje užití optimalizačního softwaru výroby a spotřeby.
Flexibilní plynová turbína (Jenbacher od GE) umožní rychlý nárůst nebo pokles výstupního výkonu, podle aktuální výroby solárních panelů. Je téměř bez emisí a v kombinované výrobě má až 90% účinnost.
Nadvýrobu je možné prodat do sítě nebo skladovat v akumulátorech o kapacitě 200 kWh, která je využita v případě potřeby. Nová elektrárna může podnikům ušetřit až 30 % na účtech za elektřinu, než kdyby spoléhali pouze na kogeneraci a elektřinu ze sítě. „Solární energie je levná, teplo máme prakticky zadarmo a navíc pomáháme životnímu prostředí“ dodal Bernhard Beck.
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
Přihlásit se