Domů
Plynárenství
Dánsko zrušilo povolení pro plynovod, který má přepravovat norský plyn do Polska

Dánsko zrušilo povolení pro plynovod, který má přepravovat norský plyn do Polska

Dánsko zrušilo povolení pro plánovaný plynovod Baltic Pipe, který má přepravovat norský plyn do Polska. Rozhodnutí zdůvodnilo potřebou posoudit dopady projektu na místa výskytu některých druhů myší a netopýrů, informovala dnes agentura AP.

Polsko doufalo, že mu nový plynovod pomůže snížit závislost na dodávkách energie z Ruska. Dánsko povolení pro plynovod vydalo v roce 2019, píše AP.

Dánský úřad pro ochranu životního prostředí nyní bude muset uskutečnit další studie ekologických dopadů plynovodu. Polsko nicméně doufá, že plynovod nakonec povolení získá.

„Ochrana životního prostředí je velmi důležitá a je třeba vyhovět všem předpisům. Stejně důležitá je ale také energetická bezpečnost. Měli bychom tyto dvě věci posoudit způsobem, který umožní dokončení projektu,“ uvedl náměstek polského ministra zahraničí Marcin Przydacz.

Baltic Pipe má přepravovat norský plyn ze Severního moře přes Dánsko do Polska. Původně se předpokládalo, že plynovod bude hotov na podzim příštího roku. „Je v zájmu Polska a celé střední Evropy dokončit tento projekt co nejdříve. Spoléháme na dobrou vůli dánské vlády,“ uvedl Przydacz.

pmh ank

Komentáře

(7)

Omega

4. červen 2021, 20:02

Co teď budou Poláci dělat. Poté co podali žalobu na NS2 teď nebudou napojení ani na Norský plyn. A LNG terminál co mají má malou kapacitu + je primárně napojen na Německou rozvodnou síť.

To aby začali ve velkém pěstovat luštěniny a začali zachytávat plyny :D

markusaurelius

4. červen 2021, 20:25

Rusko bude požadovat 10 mld usd od polska za poškození Ruské ekonomiky a konpenzaci za uniklé zisky z duvodu výstavby tohoto plynovodu....

Arimatejský

4. červen 2021, 22:52

Rusko může požadovat co chce, ale dostane jen to, co by mu přiřkla arbitráž, a ta mu nepřizná nic, protože pokud nebude NS2, stane se tak z vůle německych úřadů, nebo německých politiků, ne Polska. Celkem by mě potěšil protáhlý ksicht ogurka Volodi a následně zmizení pár manažerů Gazpromu, kdyby německé úřady zrušily provozní povolení NS2.

Vladimír Šťastný

5. červen 2021, 05:46

....kdyby německé úřady zrušily provozní povolení NS2....Kdyby to německé úřady udělaly, zařízly by tím celou slavnou energiewende....takže to neudělají, tím jsem si docela jist.

Jan Stehlik

5. červen 2021, 08:08

Přesně . Zavření atomek a uhelek by bez plynu zcela rozklížilo energetiku německa . Ta by se potácela ve velkých výkyvech a obrovském nárustu cen elketřiny.

jirka

5. červen 2021, 09:51

Bez NS2 by si Německo muselo vybrat - buď neukončovat provoz jaderek a uhelek nebo se vzdát statusu průmyslové země. Navíc na NS2 napůjčovaly západní banky hodně peněz.

Jirka

5. červen 2021, 14:15

První trubka NS2 je dokončena. Fortuna pomůže Akedemikovi Cherskemu v budování druhé trubky:

https://www.offshore-energy.biz/russia-completes-first-nord-stream-2-line/

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.