Domů
Plynárenství
Ruská společnost Gazprom zastavila dodávky plynu Lotyšsku, země platila v eurech

Ruská společnost Gazprom zastavila dodávky plynu Lotyšsku, země platila v eurech

Plynárenství
9 komentářů
30. červenec 2022, 10:53
ČTK

Ruská společnost Gazprom dnes ráno pozastavila dodávky zemního plynu do Lotyšska. Na komunikační síti Telegram firma oznámila, že Lotyšsko porušilo podmínky pro odběr suroviny. V pátek lotyšská plynárenská společnost Latvijas Gaze uvedla, že za plyn odebíraný z Ruska platí v eurech místo rublů, jak nyní požaduje Rusko. Informovala o tom agentura Reuters.

V pátek šéf společnosti Latvijas Gaze Aigars Kalvitis řekl, že jeho firma odebírá plyn z Ruska. „Ale ne od Gazpromu, protože není možné platit Gazpromu. Máme odlišného dodavatele,“ uvedl. Název společnosti nesdělil.

Podle místní agentury LETA Rusko od začátku války na Ukrajině dodávky plynu do Lotyšska už několikrát omezilo. V posledních týdnech ale odběr znovu vzrostl. Jen za poslední měsíc země odebrala do svých zásobníků ekvivalent jedné terrawatthodiny (TWh) plynu z Ruska. Lotyšsko chce přestat nakupovat plyn z Ruska od začátku příštího roku.

Potřebujete být v obraze ohledně plynárenství?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti plynárenství a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Za plyn místo pěti nově 12 tisíc korun. Domácnosti se hrozí nových předpisů
19. srpen 2022, 04:00
Pomůže EU Česku, pokud mu dojde zemní plyn? Tady jsou důvody, proč ano
17. srpen 2022, 23:00
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(9)
Přemek z Mělníka
30. červenec 2022, 11:33

Magazín Thr economist píše: .....veřejné mínění v Usa ohrožuje další pomoc pro UA. Biden je značně neoblíbený prezident a věří mu jen okolo 36 % obyvatel Usa. 64% si víceméně myslí, že jeho vláda je špatná.....(to je na tom naše fialová pětikolka obdobně)....A také zhruba 8 z deseti respondentů si myslí, že situace v Usa začíná být špatná z hlediska hospodářství. Ale přesto 46% američanů schvaluje Bidenovu politiku vůči UA.....

Přemek z Mělníka
30. červenec 2022, 11:35

oprava The economist......sorry..

energetik
30. červenec 2022, 14:34

Jo Biden je měkký. Trump by už dávno vymazal russké zločince ze světa.

Ivica Bojič
1. srpen 2022, 08:15

Zrovna Trump byl na straně diktátorů, vzhlížel k nim.

energetik
8. srpen 2022, 16:00

Doufal jsem že všichni poznají že jde o ironii.

Přemek z Mělníka
31. červenec 2022, 08:13

Jak by Trump vymazal ruské zločince ze světa. Jaderným útokem? To by vyfasoval pro Usa obdobnou dardu.....

Usa od ww2 všechny války prohrály a nebo nevyhrály....,třeba vietnam, korea a libyi, iráku, sýrii a afganistánu po nich zbyly rozvrácené země často s občanskou válkou. Tam se export americké demokracie přímo nezdařil. V afganistánu je nakonec po 20ti letech vyhnali pasáčci koz z Talibanu....,dost potupné pro vojensky nejsilnější stát světa....

Západ už není to co byl po ww2.....

Jan Stehlik
31. červenec 2022, 10:38

Vy to berete moc jednotlivě . Musíte se na to podívat z celkového pohledu . Vždy jde o peníze a válka skýtá obrovské množství přerozdělování peněz a zbohatnutí . Všiměte si , že se nebojuje v USA , ale všude mimo USA a tam se všude pak vydělávají peníze :-)

Přemek z Mělníka
31. červenec 2022, 11:29

Ano, v Usa se přímo nebojuje a Usa je velký producent energií, přesto je tam inflace nějak kolem 10ti % a to je pro Ameriku nebývalé. I proto jde obliba Bidena strmě dolů a navíc běžní američané si dělají legraci z jeho duševních pochodů. Legraci si dělá často i americký tisk.....

Ivan Švančara
31. červenec 2022, 13:51

WWII bola pre USA poslednou vojnou, na ktorej zarobili, odvtedy je to uz len kolotoc neuspesnych pokusov vratit sa k ziskovosti.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se