Ceny ropy se dnes výrazně snižují, investory znepokojuje eskalace obchodního sporu mezi Spojenými státy a Čínou. Údaje čínského celního úřadu navíc ukázaly, že dovoz ropy do Číny v červenci zůstal na relativně slabé úrovni.

Severomořská ropa Brent vykazovala krátce před 18:00 SELČ pokles o 3,3 procenta na 72,20 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela 3,6 procenta na 66,66 dolaru za barel.

Washington v úterý oznámil, že od 23. srpna začne vybírat nová cla ve výši 25 procent na zboží z Číny, jehož roční dovoz do Spojených států dosahuje 16 miliard dolarů (353 miliard Kč). Čína dnes ohlásila odvetné opatření v obdobném rozsahu. Investoři se obávají, že eskalace obchodního sporu mezi dvěma největším ekonomikami světa by mohla podkopat hospodářský růst a vyústit ve slabší poptávku po komoditách.

K poklesu cen ropy přispěla i zpráva o překvapivém růstu zásob benzinu v USA. Americký vládní Úřad pro energetické informace (EIA) dnes oznámil, že zásoby benzinu se minulý týden zvýšily o 2,9 milionu barelů, zatímco analytici podle průzkumu agentury Reuters počítali s poklesem, a to o 1,7 milionu barelů.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZA TYP KONTRAKT AKTUÁLNÍ CENA PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR
Londýn – ICE Brent říjen 72,20 74,65
New York – NYMEX WTI září 66,66 69,17

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *