Domů
Ropa
OPEC+ bude pokračovat v červencovém plánu na postupné zvyšování těžby
Ropná plošina na moři

OPEC+ bude pokračovat v červencovém plánu na postupné zvyšování těžby

Ropa
Bez komentáře
2. září 2021, 09:39
ČTK

Členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejich spojenci se na včerejším setkání dohodli, že budou pokračovat ve svém červencovém plánu na postupné zvyšování těžby. Záměr potvrdili navzdory zvýšení odhadu poptávky na příští rok a tlaku Spojených států na rychlejší zvyšování produkce ropy, napsala agentura Reuters.

Skupina zvaná OPEC+ se loni v dubnu dohodla na snížení těžby o rekordních 9,7 milionu barelů denně. Reagovala tak na prudký pokles cen ropy v důsledku pandemie nemoci covid-19. Ve druhé polovině loňského roku ale začala omezení těžby postupně zmírňovat a letos v červenci se dohodla, že bude měsíčně zvyšovat denní produkci o 400.000 barelů denně.

Červencový plán předpokládá, že OPEC+ svou těžební strategii každý měsíc přezkoumá. Včerejší dohoda potvrzuje říjnové zvýšení produkce o 400.000 barelů denně. O dalším vývoji těžby bude OPEC+ jednat na setkání, které se uskuteční 4. října.

V úterý experti ze skupiny OPEC+ zvýšili odhad růstu poptávky po ropě na příští rok na 4,2 milionu barelů denně, zatímco dosud počítali s růstem o 3,28 milionu barelů denně. Zlepšená prognóza by se mohla stát argumentem pro výraznější zvyšování těžby OPEC+, napsala agentura Reuters.

K výraznějšímu zvyšování produkce ropy minulý měsíc vyzvala skupinu administrativa amerického prezidenta Joea Bidena, kterou znepokojuje růst cen benzinu. Bílý dům uvedl, že současná úroveň produkce ropy není dostatečná, což by podle něj mohlo ohrozit nynější zotavování světové ekonomiky.

pmh jd

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se