Domů
Ropa
Ceny ropy rostou díky OPEC+ a signálům o možném oživení poptávky

Ceny ropy rostou díky OPEC+ a signálům o možném oživení poptávky

Ceny ropy dnes pokračují v růstu. Skupina OPEC+, která zahrnuje členy Organizace zemí vyvážejících ropu a jejich spojence v čele s Ruskem, ve čtvrtek slíbila, že splní své závazky ohledně snížení těžby a objevují se signály, že poptávka, kterou zasáhla koronavirová krize, začíná oživovat.

V 18:00 SELČ cena severomořské ropy Brent stoupla o 1,9 procenta na 42,28 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zdražila o 2,3 procenta na 39,75 dolaru za barel.

Irák a Kazachstán při čtvrtečním zasedání poradního výboru OPEC+ podle zdrojů slíbily, že budou přísněji dodržovat stanové limity. To znamená, že těžba skupiny OPEC+ by se měla v červenci dále snížit.

Podle analytiků na trhu přetrvává názor, že dodávky ropy jsou pod kontrolou právě díky dohodě OPEC+ a čtvrteční zasedání poradního výboru tento názor posílilo.

Poptávka po pohonných hmotách v Evropě také začíná pomalu oživovat po dubnovém prudkém propadu, ukazují to údaje z několika zemí. Stále však zůstává pod normálem.

Cena ropy Brent se od dubnového propadu na nejnižší hodnotu za 21 let více než zdvojnásobila. Pomohla jí dohoda OPEC+ o snížení těžby o 9,7 milionu barelů denně, což je zhruba deset procent světové poptávky, ale také zmírnění omezení, která měla zabránit šíření koronaviru, napsala agentura Reuters.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZA

TYP

KONTRAKT

AKTUÁLNÍ CENA

PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR

Londýn – ICE

Brent

srpen

42,28

41,51

New York – NYMEX

WTI

červenec

39,75

38,84

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.