Domů
Ropa
Ceny ropy se dál zvyšují, Brent je nad hranicí 45 dolarů

Ceny ropy se dál zvyšují, Brent je nad hranicí 45 dolarů

Ceny ropy dnes pokračují v růstu, severomořský Brent odpoledne přidával více než dvě procenta. Investoři reagují na zprávy, podle kterých někteří členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) opět volají po omezení těžby. S dlouhodobým růstem cen ropy se ale podle analytiků zatím počítat nedá.

Brent krátce po 16:00 SELČ přidával zhruba 2,4 procenta a pohyboval se kolem 45,35 USD za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst o 2,9 procenta a dostala se těsně nad 43 dolarů. Oba typy tak navázaly na růst z minulého týdne, kdy Brent zpevnil zhruba o čtyři procenta.

Zdroje z trhu tvrdí, že někteří členové OPEC začali znovu volat po zmrazení těžby, neboť produkce dál překračuje poptávku, takže ceny se nemohou výrazněji zvýšit. Katarský ministr energetiky dnes ale prohlásil, že trh s ropou je na cestě k rovnováze.

Rusko, které je největším producentem ropy na světě a které stojí mimo OPEC, volání po zmrazení těžby zavrhlo. Podle tamního ministra energetiky je však připraveno jednat, pokud tuto otázku nastolí jiné země.

OPEC dnes oznámil, že v září se jeho členové sejdou k neformálnímu jednání. Podle analytiků ale existuje pouze malá pravděpodobnost, že OPEC v září podnikne nějaké zásadní kroky.

Ilustrační foto

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZA

TYP

KONTRAKT

AKTUÁLNÍ CENA

PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR

Londýn – ICE

Brent

říjen

45,36

44,27

New York – Nymex

WTI

září

43,02

41,80

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.