Domů
Ropa
Ceny ropy se dál zvyšují, Brent je nad hranicí 45 dolarů

Ceny ropy se dál zvyšují, Brent je nad hranicí 45 dolarů

Ropa
Bez komentáře
8. srpen 2016, 17:57
ČTK

Ceny ropy dnes pokračují v růstu, severomořský Brent odpoledne přidával více než dvě procenta. Investoři reagují na zprávy, podle kterých někteří členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) opět volají po omezení těžby. S dlouhodobým růstem cen ropy se ale podle analytiků zatím počítat nedá.

Brent krátce po 16:00 SELČ přidával zhruba 2,4 procenta a pohyboval se kolem 45,35 USD za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst o 2,9 procenta a dostala se těsně nad 43 dolarů. Oba typy tak navázaly na růst z minulého týdne, kdy Brent zpevnil zhruba o čtyři procenta.

Zdroje z trhu tvrdí, že někteří členové OPEC začali znovu volat po zmrazení těžby, neboť produkce dál překračuje poptávku, takže ceny se nemohou výrazněji zvýšit. Katarský ministr energetiky dnes ale prohlásil, že trh s ropou je na cestě k rovnováze.

Rusko, které je největším producentem ropy na světě a které stojí mimo OPEC, volání po zmrazení těžby zavrhlo. Podle tamního ministra energetiky je však připraveno jednat, pokud tuto otázku nastolí jiné země.

OPEC dnes oznámil, že v září se jeho členové sejdou k neformálnímu jednání. Podle analytiků ale existuje pouze malá pravděpodobnost, že OPEC v září podnikne nějaké zásadní kroky.

Ilustrační foto

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZA TYP KONTRAKT AKTUÁLNÍ CENA PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR
Londýn – ICE Brent říjen 45,36 44,27
New York – Nymex WTI září 43,02 41,80

Potřebujete být v obraze ohledně ropy?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti ropy a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Litva skoncovala s Ruskem úplně. Po ropě a plynu se odpojila i o elektřiny
20. květen 2022, 19:20
Čína s Ruskem posilují vazby na poli energetiky. Země jednají o nákupu ropy do strategických rezerv
19. květen 2022, 12:58
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se