Domů
Ropa
Ceny ropy si před schůzkou OPEC připisují téměř čtyři procenta
Zdroj: Berardo62 / Flickr

Ceny ropy si před schůzkou OPEC připisují téměř čtyři procenta

Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují, připisují si téměř čtyři procenta. Za zdražováním stojí očekávání, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci rozšíří dohodu o omezení dodávek suroviny na trh. K růstu cen přispívá i zpráva o nečekaně silném poklesu zásob ropy ve Spojených státech.

Kolem 17:00 SEČ vykazovala severomořská ropa Brent nárůst zhruba o 3,8 procenta na 63,12 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala 3,9 procenta na 58,30 dolaru za barel.

Kartel OPEC a jeho spojenci budou ve čtvrtek a v pátek jednat ve Vídni o své těžební politice. Výsledkem jednání by podle agentury Reuters mohlo být výraznější snížení produkce ropy. Loni se OPEC a jeho spojenci dohodli na omezení dodávek na trh asi o 1,2 milionu barelů denně.

Americký Úřad pro energetické informace (EIA) dnes oznámil, že zásoby ropy ve Spojených státech se minulý týden snížily o 4,9 milionu barelů. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali mírnější pokles, a to o 1,7 milionu barelů.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZA

TYP

KONTRAKT

AKTUÁLNÍ CENA

PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR

Londýn – ICE

Brent

únor

63,12

60,82

New York – NYMEX

WTI

leden

58,30

56,10

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.