Domů
Ropa
Ropa zlevňuje kvůli koronaviru a napětí mezi USA a Čínou
Zdroj: Flickr / Ed Schipul

Ropa zlevňuje kvůli koronaviru a napětí mezi USA a Čínou

Ceny ropy dnes klesají kvůli rostoucímu počtu případů nákazy koronavirem a zvýšenému napětí mezi Spojenými státy a Čínou. Výraznějšímu propadu cen nicméně brání optimismus ohledně vakcíny proti covidu-19 a dohoda skupiny OPEC+ ohledně omezování dodávek suroviny na trh.

Cena severomořské ropy Brent krátce po 17:00 SEČ vykazovala pokles o zhruba půl procenta na 49,02 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela také půl procenta a prodávala se za 46,03 dolaru za barel.

„Stoupající počet případů nákazy virem a zpráva Reuters naznačující, že USA připravují nové sankce na čínské představitele, převážily nad pozitivní náladou podporovanou zprávami o vakcíně,“ uvedl jeden z analytiků společnosti FXTM.

Ilustrační foto

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZA

TYP

KONTRAKT

AKTUÁLNÍ CENA

PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR

Londýn – ICE

Brent

únor

49,02

49,25

New York – NYMEX

WTI

leden

46,03

46,26

pmh mka

Štítky:ropa

Komentáře

(2)

PetrV

8. prosinec 2020, 01:11

Prostě se nelwta, nejezdí. Covid snizil prudce spotřebu paliv.

Číňan potřebu na hlavu má kolik? Amíci kolik? Kdo je zavisly více na ceně?

energetik II

8. prosinec 2020, 13:55

Americké sankce už jsou trapné a směšné. Zatímco se Západ potácí v samých propadech HDP a výroby, tak Čína v listopadu zvýšila svůj export zboží o 21 % !!, v tomto posledním kvartále jí má vzrůst HDP o 5,5 až 6 %. A do toho nové US sankce proti několika čínským lidem. Směšné ! Je to jako když komár chce "zle poštípat slona". Čína ohlásila velký pokrok ve vývoji kvantových superpočítačů, patrně 2021 spustí první jaderný reaktor na světě IV. generace, před spuštěním na vodu je její třetí letadlová loď s elektromagnetickým katapultem o výtlaku kolem 80 000 tun, čínské válečné námořnictvo už má více lodí jak námořnictvo USA , předevčírem došlo na oběžné dráze Měsíce k automatickému spojení dvou částí čínské sondy Change- 5, je to první automatické spojení sond u Měsíce. Příští rok Čína zahajuje z 20 tunových bloků stavbu své vlastní pilotované vesmírné stanice.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.