Domů
Rychlé zprávy
Čína musí počkat minimálně 4 roky na schválení jaderné elektrárny Bradwell B

Čína musí počkat minimálně 4 roky na schválení jaderné elektrárny Bradwell B

Po předání návrhu na projekt jaderné elektrárny Bradwell B, ke kterému má dojít v příštích týdnech, bude trvat nejméně 4 roky, než dojde ke schválení projektu ze strany Velké Británie. China General Nuclear (CGN), jejíž technologie bude použita, již provedla předběžné diskuze s britským regulátorem.

Projekt jaderné elektrárny Bradwell B ve Velké Británii je pro Čínu klíčový, jelikož by se jednalo o první reaktor v rozvinuté zemi využívající čínské technologie. Pro Čínu se jedná o jedinečnou příležitost pro propagaci svých odborných zkušeností s jadernými technologiemi.

„Tento reaktor by byl první v rozvinuté zemi využívající čínskou technologii a průlomový při zavádění Číny jako globálního leadera v oblasti jaderné energie,“ tvrdí Johnny Hon, čínsko-britský podnikatel a viceprezident 48 Group klubu, iniciativy, která podporuje obchodní vazby mezi oběma zeměmi.

CGN plánuje formálně předložit svůj návrh jaderné elektrárny v Bradwellu během několika týdnů. Nicméně bude trvat nejméně čtyři roky než britský Úřad pro jadernou regulaci (ONR) návrhy posoudí a případně schválí. To znamená, že i přes nedávné schválení výstavby jaderné elektrárny Hinkley Point C, zůstává otázka budoucího zásobování energií v Británii na nějakou dobu nevyřešena.

CGN již provedla předběžné diskuse s ONR o technologii a struktuře spravování elektrárny Bradwell. Regulátor v oficiálním dokumentu na začátku tohoto roku uvedl, že CGN je v „dobré pozici“ pro to, aby mohlo začít obecné posouzení návrhu, formální procedura při schválování nového jaderného reaktoru. To začne v době, kdy čínská společnost předloží své návrhy a britská vláda dá ONR zelenou. Proces by byl stejný jako u ostatních nových reaktorů a trval by zhruba čtyři roky, pokud společnost dodrží termíny a poskytne dostatečné podrobnosti.

CGN by vlastnila dvě třetiny projektu Bradwell B, zbylou třetinu potom francouzská energetická společnost EDF. Jedná se o přesně opačné podíly než v případě Hinkley Point C, která je ze dvou třetin ve vlastnictví EDF a využívá francouzské technologie. V případě schválení realizace projektu Bradwell B, by tak došlo k dalšímu navýšení závislosti energetiky Velké Británie na čínských investicích.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.