Domů
Plynárenství
Gazprom nečeká negativní dopady amerických sankcí
Zdroj: Gazprom

Gazprom nečeká negativní dopady amerických sankcí

Nové sankce, které Spojené státy uvalily na Rusko, stěžejní projekty ruského plynárenského gigantu Gazprom neovlivní. Společnost dnes oznámila, že změny v projektech nebudou potřeba, sankce ale mohou způsobit posun v některých termínech. Informovala o tom agentura Reuters.

„V tuto chvíli nejsou sankce důvodem ke strategickým změnám našeho podnikání, ani k úpravě seznamu klíčových projektů Gazpromu,“ uvádí se v prohlášení firmy, nad kterou má kontrolu stát.

Minulý měsíc ale Gazprom uvedl, že kvůli sankcím by mohly být některé projekty odloženy, včetně plynovodů do Německa a Turecka Nord Stream 2 a TurkStream, stejně jako rozvoj nalezišť ve vodách Severního ledového oceánu.

Ilustrační foto

Gazprom disponuje největšími zásobami zemního plynu na světě a má monopol na vývoz této strategicky důležité suroviny z Ruska prostřednictvím plynovodů. Firma je klíčovým dodavatelem plynu pro řadu evropských zemí včetně České republiky.

Nové americké sankce jsou reakcí na údajné vměšování Ruska do loňských prezidentských voleb v USA. Jejich významné části postihují ruský energetický sektor a zavádějí nová omezení pro americké investice na ruském trhu.

Americké společnosti se rovněž nesmějí účastnit průzkumných těžařských projektů, v nichž mají Rusové více než třetinový podíl.

Komentáře

(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.