Domů
Společnosti
Faitova Jet Investment koupila většinu v třebíčském Tedomu

Faitova Jet Investment koupila většinu v třebíčském Tedomu

Brněnská investiční společnost Jet Investment finančníka Igora Faita koupila prostřednictvím svého fondu Jet 2 většinu, 55 procent v třebíčské firmě Tedom. Investor o tom informoval v tiskové zprávě. Tedom vyrábí a provozuje plynové kogenerační jednotky, tedy jednotky pro společnou výrobu elektřiny a tepla. Firma zaměstnává 800 lidí, její roční obrat dosahuje čtyři miliardy korun. Hodnota transakce nebyla zveřejněna.

„Celkem 55procentní podíl jsme získali od zakladatelů a členů představenstva společnosti Tedom, kteří nám dali důvěru k tomu, abychom pokračovali v jejich díle. Vážíme si toho a ctíme takový závazek,“ uvedl projektový ředitel Jet Investment Oldřich Šoba.

Tedom založil v roce 1991 Josef Jeleček, který ve firmě funguje jako předseda představenstva a generální ředitel. Podle naposled zveřejněné podnikové výroční zprávy za rok 2017 Jeleček držel 45 procent obchodního podílu společnosti.

Dalších 45 procent patřilo firmě Moufleco Holdings Limited a zbývajících deset procent měl Ivo Poukar, člen představenstva Tedomu.

Podle magazínu Forbes stál na straně prodávajících především osmapadesátiletý Jeleček.

„Po 29 letech jsem se rozhodl svůj podíl prodat, už jsem se cítil unavený,“ řekl Forbesu Jeleček.

Uvedl také, že odchází z majetkové struktury firmy, ale na jejím vedení by se měl dál podílet.

Tedom se skupinou ČEZ spoluvlastní podnik ČEZ Energo, provozuje i ekologické energetické zdroje na skládkách komunálního odpadu. Jet Investment chce investovat do dalšího rozvoje firmy.

„Technologii kogenerace do budoucna věříme, naše zamýšlené aktivity budou růstové. Pro Tedom stanovíme i akviziční cíle, které tohoto výrobce kogeneračních jednotek ještě posílí,“ uvedl Fait.

Jet Investment za poslední čtyři roky shromáždila kapitál pro soukromé investice ve výši 7,3 miliardy korun a společnosti v jejím portfoliu zaměstnávají 2300 lidí. V loňském roce prodala firmy Less&Timber a Kordárna Plus, které patří mezi její nejúspěšnější projekty.

Od vzniku v roce 1997 se společnost specializuje na vyhledávání investičních příležitostí do středně velkých společností výrobního průmyslu, které považuje za perspektivní. Od roku 2015 realizuje své investiční aktivity skrze private equity fondy Jet, které jsou určeny pouze kvalifikovaným investorům a podléhají regulaci České národní banky.

Komentáře

(1)

Kamil Kubů

13. květen 2019, 22:03

Vzhledem k tomu, že podle webu té společnosti jsou producenti funkčního perpetuum mobile, je s podivem, že za ně někdo dal jen tak málo peněz.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.