Domů
Společnosti
V představenstvu ČEPS nahradí Votrubu od dubna Karel Slončík
Zdroj: ČEPS, a.s.

V představenstvu ČEPS nahradí Votrubu od dubna Karel Slončík

Novým členem představenstva státního provozovatele energetické přenosové soustavy ČEPS bude od dubna Karel Slončík, který je předsedou představenstva dceřiné společnosti ČEPS Invest. Do funkce ho dnes zvolila dozorčí rada firmy. Nahradí Stanislava Votrubu, které v dubnu končí funkční období. ČTK o tom dnes informovala mluvčí ČEPS Hana Klímová.

Třiačtyřicetiletý Slončík je absolventem Fakulty elektrotechniky a informatiky VŠB-TU Ostrava, katedry elektroenergetiky. Působil na různých pozicích ve strojírenských a inženýrských společnostech. Od roku 2012 pracuje v ČEPS Invest.

Předseda představenstva ČEPS Martin Durčák poděkoval Votrubovi za dlouholetou profesionální práci a nasazení. „Jako člen představenstva zodpovídající za správu a provoz přenosové soustavy významně přispěl k bezpečnému provozu a dalšímu rozvoji soustavy, a tím k plnění klíčové role ČEPS,“ uvedl Durčák.

Ilustrační foto

Dozorčí rada dnes také od října zvolila na další funkční období do představenstva firmy současného člena Svatopluka Vnoučka. Představenstvo má pět členů. Předsedou je Durčák, místopředsedou Vnouček, členy jsou Pavel Šolc a Radek Hartman, od dubna k nim místo Votruby přibude právě Slončík.

ČEPS působí v ČR jako výhradní provozovatel přenosové soustavy na základě licence od Energetického regulačního úřadu. Udržuje, obnovuje a provozuje 43 rozvoden se 77 transformátory a vedení o celkové délce více než 5500 kilometrů. Sto procent akcií společnosti vlastní přes ministerstvo průmyslu a obchodu stát.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.