Domů
Společnosti
V představenstvu ČEPS nahradí Votrubu od dubna Karel Slončík
Zdroj: ČEPS, a.s.

V představenstvu ČEPS nahradí Votrubu od dubna Karel Slončík

Společnosti
Bez komentáře
23. únor 2021, 16:55
ČTK

Novým členem představenstva státního provozovatele energetické přenosové soustavy ČEPS bude od dubna Karel Slončík, který je předsedou představenstva dceřiné společnosti ČEPS Invest. Do funkce ho dnes zvolila dozorčí rada firmy. Nahradí Stanislava Votrubu, které v dubnu končí funkční období. ČTK o tom dnes informovala mluvčí ČEPS Hana Klímová.

Třiačtyřicetiletý Slončík je absolventem Fakulty elektrotechniky a informatiky VŠB-TU Ostrava, katedry elektroenergetiky. Působil na různých pozicích ve strojírenských a inženýrských společnostech. Od roku 2012 pracuje v ČEPS Invest.

Předseda představenstva ČEPS Martin Durčák poděkoval Votrubovi za dlouholetou profesionální práci a nasazení. „Jako člen představenstva zodpovídající za správu a provoz přenosové soustavy významně přispěl k bezpečnému provozu a dalšímu rozvoji soustavy, a tím k plnění klíčové role ČEPS,“ uvedl Durčák.

Ilustrační foto

Dozorčí rada dnes také od října zvolila na další funkční období do představenstva firmy současného člena Svatopluka Vnoučka. Představenstvo má pět členů. Předsedou je Durčák, místopředsedou Vnouček, členy jsou Pavel Šolc a Radek Hartman, od dubna k nim místo Votruby přibude právě Slončík.

ČEPS působí v ČR jako výhradní provozovatel přenosové soustavy na základě licence od Energetického regulačního úřadu. Udržuje, obnovuje a provozuje 43 rozvoden se 77 transformátory a vedení o celkové délce více než 5500 kilometrů. Sto procent akcií společnosti vlastní přes ministerstvo průmyslu a obchodu stát.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se