Domů
Teplárenství
ČEZ Teplárenská koupila provozovatele tepelných čerpadel ITX

ČEZ Teplárenská koupila provozovatele tepelných čerpadel ITX

Společnost ČEZ Teplárenská získala do vlastnictví firmu ITX MEDIA, provozovatele tepelných čerpadel na Teplicku. Ceny za teplo se pro zákazníky nemění. ČTK to dnes řekl mluvčí Skupiny ČEZ pro severní Čechy Ota Schnepp. ČEZ Teplárenská má také zájem o odkoupení podílu v Tepelném hospodářství města Ústí nad Labem.

Firma ITX MEDIA vlastní a provozuje 22 čerpadel ve dvou lokalitách na Teplicku.

„Jde o lokality Nová Ves a Trnovany, kde tepelná čerpadla dodávají teplo pro teplou vodu pro byty ve správě SBD Mír Teplice. Pro zhruba 230 bytů přitom činí roční dodávka 7000 gigajoulů,“ uvedl Radim Sobotík, obchodní ředitel ČEZ Teplárenské.

První letošní akvizicí navazuje firma na předchozí akviziční činnost.

„Díky ní zajišťujeme na severu Čech dodávky tepla a teplé vody v Klášterci nad Ohří, Jirkově či Krupce. Ve východních Čechách je to například Vrchlabí a v západních Nejdek v Krušných horách,“ uvedl vedoucí útvaru akvizic František Macek.

Společnost ČEZ Teplárenská v současné době zásobuje přibližně 7500 odběrných míst a kromě více než 132.000 domácností jsou odběrateli tepla i nemocnice, úřady, školy a průmyslové podniky. Teplem zásobuje firma zákazníky ve 33 městech.

Zájem má firma podle Schneppa nadále o koupi podílu v Tepelném hospodářství města Ústí nad Labem, kde vlastní 55,83 procenta, z má město.

„Cena bude odvislá od výše ocenění podílu,“ řekl ČTK Schnepp.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.