Město Zlín se zapojilo do soutěže o koupi Teplárny Zlín

6. listopad 2020, 15:10
DomůTeplárenstvíMěsto Zlín se zapojilo do soutěže o koupi Teplárny Zlín

Město Zlín se zapojilo do soutěže o koupi Teplárny Zlín, kterou vlastní společnost Sev.en Energy. Město jako jeden ze zájemců o koupi postoupilo do druhého – závěrečného kola prodeje, sdělil dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí radnice Tomáš Melzer. Skupina Sev.en Energy nechtěla prodej zlínské teplárny na dotaz ČTK komentovat.

„Teplárna Zlín byla od roku 2011 součástí společnosti Alpiq Generation (CZ) s.r.o., kterou skupina Sev.en Energy v srpnu 2019 odkoupila od jejího předchozího vlastníka, švýcarské skupiny AlpiqAG, a poté přejmenovala na Teplárna Kladno s.r.o. Závod teplárny Zlín byl z hlediska strategie a portfolia podnikání vyhodnocen ve skupině Sev.en Energy jako nestrategické aktivum. Ze společnosti Teplárna Kladno s.r.o. tak byla k 1. 4. 2020 vyčleněna Teplárna Zlín s.r.o. do samostatné, stoprocentně vlastněné dceřiné společnosti, která je nyní na prodej,“ uvedl Melzer.

Teplárna je umístěna v průmyslovém areálu bývalých Baťových závodů. Vyrábí teplo pro zhruba 18.000 zlínských domácností a firem.

„Teplo je strategickou surovinou stejně jako voda. Našim cílem je, abychom i v budoucnu zachovali pro občany Zlína centrální zásobování teplem za rozumnou a předvídatelnou cenu. V případě, že soutěž nevyhrajeme, budeme mít zájem s případným novým majitelem teplárny spolupracovat, abychom tohoto našeho cíle dosáhli,“ uvedl zlínský primátor Jiří Korec (ANO).