Novým předsedou výkonné rady Teplárenského sdružení ČR se po rezignaci Mirka Topolánka stal generální ředitel společnosti Plzeňská teplárenská Tomáš Drápela. ČTK to dnes sdělil mluvčí sdružení Pavel Kaufmann. Topolánek byl v čele výkonné rady Teplárenského sdružení od září 2011, zvolen byl zhruba rok po svém odchodu z politiky, letos v polovině listopadu se funkce předsedy výkonné rady z pracovních důvodů vzdal.

„Potřebujeme zlepšit vnitřní komunikaci a výkonnou radu více otevřít členům, jsem připravený se tomu intenzivně věnovat,“ uvedl Drápela, kterého do křesla po Topolánkovi zvolila sedmičlenná výkonná rada, jež je statutárním orgánem Teplárenského sdružení ČR a jeho nejvyšším orgánem v období mezi valnými hromadami.

Funkce předsedy je nehonorovaná.

Teplárenské sdružení funguje od roku 1991 a sdružuje všechny významné firmy tuzemského teplárenství. Jeho členové dálkově zásobují teplem zhruba 1,2 milionu domácností, v nichž žije přes tři miliony lidí.

Teplo dodávají i průmyslovým podnikům, školám, nemocnicím nebo úřadům. Sdružení v současné době podle mluvčího mimo jiné prosazuje snížení sazby DPH na teplo z 15 na deset procent, což by mělo domácnostem kompenzovat nárůst nákladů na povolenky.

Drápela pracuje v Plzeňské teplárenské přes 20 let, jejím generálním ředitelem je od roku 2002. Členem výkonné rady Teplárenského sdružení ČR je od roku 2003.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *