Domů
Teplárenství
O Příbramskou teplárenskou se zajímá kolem deseti uchazečů

O Příbramskou teplárenskou se zajímá kolem deseti uchazečů

O Příbramskou teplárenskou, která se prodává ve výběrovém řízení, se zajímá kolem deseti uchazečů. Jsou mezi nimi velké energetické společnosti, například ČEZ Teplárenská, innogy nebo E.ON. ČTK to dnes řekl výkonný ředitel Příbramské teplárenské Jaroslav Hrabec.

Zájem o koupi podle něj zatím nezávazně projevili „skoro všichni, co na energetickém trhu něco znamenají“. Podle posudku, který vypracovala Národohospodářská fakulta Vysoké školy ekonomické, by se závod mohl prodat za 262 milionů korun.

„Myslíme si však, že ta cena bude výrazně překročena,“ uvedl Hrabec.

Podnik se 120 zaměstnanci, který je od 90. let minulého století v konkurzu, se prodává ve dvoukolovém výběrovém řízení. Kauce je 15 milionů korun, první kolo končí 30. listopadu. ČEZ Teplárenská již podle Hrabce požádala o prodloužení lhůty pro předložení nabídek, příští týden by se měl věcí zabývat věřitelský výbor.

Příbramská teplárenská provozuje centrální zdroj tepla pro město Příbram a z menší části je i výrobcem a dodavatelem elektrické energie. Zásobuje teplem zhruba 10.000 domácností, dva průmyslové závody, školy, zdravotnická zařízení a obchodní centra. Konsolidované tržby společnosti za loňský rok dosáhly 280,8 milionu korun.

Společnost vznikla v roce 1993, o pět let později na ni byl vyhlášen konkurz. Závod je přesto plně funkční. Předmětem prodeje, který pořádají firmy Naxos a Patria Corporate Finance, jsou veškerá aktiva včetně teplárenské infrastruktury v majetku města.

Příbramská teplárenská vlastní spolu s městem rozsáhlou síť horkovodů a parovodů, která včetně odboček dosahuje délky téměř 18 kilometrů.

Město Příbram získá z prodeje 14 procent.

„To, co městu z teplárny po těch letech zbylo, jsou pouze distribuční sítě. Předpokládáme však, že se společného prodeje zúčastní ti největší hráči energetického trhu, a celková cena za prodej teplárny by se tak mohla vyšplhat do řádu stovek milionů korun,“ uvedl už dříve starosta Jindřich Vařeka (ANO).

Komentáře

(5)

TC

24. říjen 2018, 10:36

Zase tak vážná situace v teplárenství asi nebude, když je takový zájem :) https://bit.ly/2yuZGBs

Jan Veselý

24. říjen 2018, 12:18

Mediální plačky jsou levné. A občas to i vyjde.

Martin Hájek

24. říjen 2018, 13:21

Až budete prodávat svojí chalupu, asi se také budete snažit vytvořit dojem, že je o ní zájem. Osobně jsem velmi zvědav, jaká bude ta finální cena. Teprve z toho bych něco soudil, ne z mediálních šumů a výkřiků.

Vláďa

24. říjen 2018, 11:35

Které podnikání má větší šanci na výdělek? Teplárenství nebo el. energetika?

Petr

24. říjen 2018, 18:28

Kogenerace.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.