Domů
Teplárenství
Plzeňská teplárenská odstoupila od smlouvy s dodavatelem spalovny

Plzeňská teplárenská odstoupila od smlouvy s dodavatelem spalovny

Plzeňská teplárenská dnes odstoupila od smlouvy s generálním dodavatelem spalovny komunálního odpadu, firmou ČKD Praha DIZ. Téměř hotovou stavbu za 2,1 miliardy korun dokončí a zprovozní vlastními silami se subdodavateli ČKD.

Důvodem je to, že pražské strojírny mají vůči svým dodavatelům závazky po splatnosti a dále to, že se ČKD Praha DIZ dostalo do platební neschopnosti, což vyplývá z platebních výměrů, které teplárna obdržela ve čtvrtek od finančního úřadu, řekli ČTK předseda představenstva Plzeňské teplárenské Tomáš Drápala a právník firmy Robert Varga.

Odstoupení od smlouvy zašle dnes teplárna ČKD Praha DIZ i všem jeho subdodavatelům, které plzeňská firma zná. Zároveň s nimi teplárna už v tomto týdnu bude jednat o pokračování spolupráce a o garancích dodávek. Představenstvo Plzeňské teplárenské schválilo odstoupení od smlouvy minulý pátek. Dnes o tom stoprocentně městská společnost informovala radu města, která je valnou hromadou podniku. „Rada jednomyslně postup představenstva schválila,“ řekl náměstek primátora Pavel Šindelář.

Stavba je již hotová, připravuje se zkušební provoz

Hotové zařízení na energetické využití odpadu, za něž firma dosud zaplatila ČKD Praha DIZ 1,888 miliardy korun, začalo 20. dubna zpracovávat první tuny odpadků. Zkoušky mají ověřit projektované parametry, teplárna připravuje žádost o povolení zkušebního provozu. „Stavba je skutečně hotová, zařízení je velmi dobře technologicky zvládnuté,“ řekl Drápela. Nyní ho ještě čeká přifázování turbíny.

Úvodní fotografie: Stavba ZEVO Chotíkov (zdroj: www.pltep.cz)

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.