Domů
Teplárenství
Pražská teplárenská ukončuje provoz starého parního zdroje v Holešovicích

Pražská teplárenská ukončuje provoz starého parního zdroje v Holešovicích

Pražská teplárenská (PTAS) ukončuje během tohoto měsíce provoz starého parního zdroje dálkového tepla v Holešovicích. V létě totiž byla dokončena poslední výměna parovodního potrubí za horkovodní a starý zdroj tepla, vyrábějící horkou páru, už není potřeba, sdělila dnes firma ČTK. Starý zdroj tepla byl podle ní definitivně nahrazen novým horkovodním zdrojem za téměř 140 milionů korun. Celkové náklady PTAS na modernizaci sítí v Holešovicích činí podle dřívějších informací více než jednu miliardu korun.

Nový zdroj splňuje podle firmy zpřísněné emisní normy a limity, a to i do budoucna. Obchodní ředitel PTAS Tomáš Sluka uvedl, že rozdíl v produkci oxidu uhličitého mezi starým a novým zařízením je 82 procent. Zdroj má sloužit k pokrytí zimní výkonové špičky nebo jako záloha pro případ selhání centrálního systému.

„Jinak bude vypnutý a teplo pro Holešovice bude proudit z centrálního zdroje v Mělníku,“ uvedla společnost.

S ukončením provozu starého parního a vybudováním nového horkovodního zdroje souvisí podle PTAS také výměna parovodního potrubí za nové horkovodní.

„Pražská teplárenská letos dokončila dlouhodobý projekt konverze parovodů v Holešovicích, kde postupně vyměnila 25 kilometrů tras bez nároku na investiční dotace,“ podotkl výrobní ředitel firmy Roman Koranda.

PTAS dodala, že celkově letos teplárny po celé ČR vyměnily 22 kilometrů parních rozvodů, což je nejvíce za posledních peníze let. Modernizace sítí a zařízení podle ní významně přispívá k minimalizaci tepelných ztrát a k energetickým úsporám.

Pražská teplárenská je z hlediska počtu provozovaných zařízení jednou z největších teplárenských společností v Česku. Teplo dodává zhruba do 225.000 domácností a do desítek dalších administrativních budov, průmyslových podniků, školských a zdravotnických zařízení. Firma patří do skupiny EP Infrastructure (EPIF) z Křetínského Energetického a průmyslového holdingu.

Komentáře

(1)

Václav Kopal

22. září 2018, 14:12

Výměna páry za vodu je OK, ale padla další výroba elektřiny v Praze.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.