Společnost Senvion, která je významným výrobcem větrných elektráren, se v důsledků nepříznivého vývoje na trhu rozhodla stáhnout celkem z 30 zemí. Současně také zřídila v managementu společnosti pozici hlavního ředitele pro restrukturalizaci. 

Zdá se, že pro výrobce větrných elektráren postupně odeznívá zlatá éra a na trhu se přiostřuje boj o každou objednávku. Výrobci nyní pociťují čím dál více, že trh je stále více konkurenční a některé trhy již nejsou tak perspektivní, jako byly dříve.

Nepříznivé podmínky na trhu pociťuje především německý výrobce Senvion, který již sáhl i k prvním krokům k restrukturalizaci společnosti a zlepšení hospodaření. Jako jedno z nápravných opatření se Senvion rozhodl omezit počet nabízených druhů větrných elektráren a počet trhů, na kterých působí.

Přesné druhy turbín i zemí, ze kterých se má společnost stáhnout, ještě nejsou určeny, nicméně společnost si od těchto kroků slibuje významné zlepšení výsledků.

Větrná turbína společnosti Senvion
Větrná turbína společnosti Senvion

Současně společnost posílila i personálně. Novým šéfem pro restrukturalizaci se stal Neil Robson, který má v tomto oboru přes 30 let zkušeností.

Jeho hlavním úkolem je společnost nastartovat k dalšímu růstu, přičemž ale jeho splnění nebude jednoduché. O stavu společnosti nejlépe vypovídá, že její akcie se jen od loňského května propadly o více než 90 % – jejich cena na konci minulého týdne byla pouze 1,02 EUR, v druhé polovině května přitom stály přes 11 EUR.

Instalovaný výkon výrobce Senvion dle země
Instalovaný výkon výrobce Senvion dle země

Hlavním trhem Senvionu je Německo, kde má postaveno téměř 6 GW výkonu. To může být hlavním problémem společnosti, jelikož právě v minulém roce se instalace větrných turbín propadla na méně než polovinu.

Dle prezentace společnosti získal Senvion v třetím čtvrtletí v Německu objednávky na pouze 130 MW výkonu elektráren. Naopak se společnosti dařilo například v Chile nebo Indii, kde získala objednávky na 630 resp. 550 MW.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *