Domů
Větrné elektrárny
Siemens koupí podíl Iberdroly v největším dodavateli větrných turbín Siemens Gamesa

Siemens koupí podíl Iberdroly v největším dodavateli větrných turbín Siemens Gamesa

Siemens v úterý oznámil schválení nákupu 8,1% podílu španělské Iberdroly ve společnosti Siemens Gamesa, kde tak bude nově držet 67% podíl. Informaci přinesl zahraniční server Reuters poté, co Siemens Gamesa vykázala čtvrtletní ztrátu 174 mil. eur.

Siemens má za 8,1% podíl zaplatit Iberdrole 1,1 mld. eur. Nakoupené akcie budou následně převedeny do vznikající společnosti Siemens Energy, do které budou vyčleněny také aktivity Siemensu v oblasti plynárenství a elektroenergetiky.

„Siemens Gamesa je důležitým základním kamenem v novém portfoliu Siemens Energy, který bude formovat nezbytný přechod z konvenční k obnovitelné energetice,“ uvedl Joe Kaeser, výkonný ředitel společnosti Siemens.

Kaeser k plánované akvizici dodal, že Siemens Gamesa má významný potenciál k růsti a tvorbě hodnoty, přestože byznys větrných turbín v poslední době čelí řadě problémů.

Podle nedávno zveřejněných výsledků hospodaření dosáhly v prvním čtvrtletí fiskálního roku 2020 (tj. za období říjen až prosinec 2019) tržby Siemens Gamesa hodnoty 2,001 mld. eur, což znamená meziroční pokles o 13 %. Po čistém zisku 18 mil. eur v prvním čtvrtletí fiskálního roku 2019 vykázala nyní Siemens Gamesa za stejné období aktuálního fiskálního roku ztrátu 174 mil. eur.

I přesto společnost věří v lepší zítřky, a to zejména díky zaevidovaným objednávkám o hodnotě 28,1 mld. eur. Propad hospodaření do záporných hodnot připisuje společnost zejména mimořádným nákladům spojeným s pěti budovanými větrnými parky v severní Evropě, které souvisely s nepříznivými dopravními podmínkami a nezvykle brzkým nástupem zimy.

„Nebylo to pro Siemens Gamesu jednoduché čtvrtletí. Finanční výkonnost společnosti nenaplnila očekávání vyplývající ze stanovených cílů pro tento rok. Byl to ovšem jednorázový vliv a neočekáváme, že by se v následujících čtvrtletích opakoval, jelikož činíme nezbytná opatření. Zintenzivnili jsme analýzu rizik, abychom zajistili realizaci projektů podle plánu, a posílíme také náš vnitřní systém kontroly, abychom se vyhnuly opakování této situace,“ uvedl Markus Tacke, výkonný ředitel společnosti Siemens gamesa.

Siemens Gamesa je největším světovým dodavatelem větrných turbín. Podle aktuálně zveřejněných hodnot dodala společnost větrné turbíny již pro 86 GW onshore větrných elektráren a 15 GW offshore větrných elektráren.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.