Delphi chce koupit startup zaměřený na autonomní vozy

DomůEnergetika v zahraničíDelphi chce koupit startup zaměřený na autonomní vozy

Delphi, společnost působící v automobilovém průmyslu, toto úterý prozradila, že plánuje koupit startup nuTonomy s jeho softwarem pro autonomní vozy za 450 milionů USD. Tento krok by měl pomoci urychlit uvedení technologie samořídícího auta. Uvedení by se mělo uskutečnit v roce 2019, tedy o rok dříve, než bylo v původních plánech.

Delphi a nuTonomy testovaly vozy v Singapuru, který oznámil plány na zastavení růstu vozového parku kvůli dopravnímu přetížení. Singapur se nachází v popředí měst, která chtějí co nejdřív autonomní dopravu zavést.

Výrobci automobilů investují do autonomních aut a zavádění souvisejících přepravních služeb, které zajistí udržitelnost přepravy osob při plánovaných omezeních osobních a spalovacím motorem poháněných vozů.

Pozadu s omezováním nezůstává ani Evropa. Londýn v pondělí oznámil, že do některých částí města umožní vjezd starším dieselový motorům za poplatek deseti liber.

General Motors testovalo autonomní vozy v San Franciscu a další testy plánuje provést v New York City.

Snaha o odlehčení infrastruktuře ve velkých městech

„Vzhledem k růstu měst stávající dopravní infrastruktury přestávají stačit. Proto právě díky přepravním službám založeným na autonomních vozech budeme moci uspokojit potřeby s menším počtem vozů na cestách,“ říká ředitel nuTomomy Karl Iagnemma. Města jako Singapur a Londým by podle něj měly světu ukázat, co všechno je realizovatelné.

NuTonomy zdvojnásobí tým pro autonomní řízení společnosti Delphi na více než 200 inženýrů a vědců. Prvotním úkolem dodavatele autonomních vozů bude převážení pasažérů na jejich žádost a vytvoření zázemí v podobě dostatečného počtu vozů.

Delphi plánuje nasazení 60 autonomních testovacích vozů na třech kontinentech do konce tohoto roku. Úkolem nuTonomy je se tohoto úkolu zhostit.