Společnost Siemens dokončila v Egyptě tři paroplynové elektrárny o celkovém instalovaném elektrickém výkonu 14 400 MWe. Paroplynové elektrárny budou schopny pokrýt spotřebu elektrické energie pro 40 milionů obyvatel. Egypt pomocí nových elektráren navíc ušetří více než jednu miliardu dolarů ročně na palivových nákladech.

Německá společnost Siemens ve spolupráci s egyptským ministerstvem pro energetiku a obnovitelné zdroje, společností Orascom Construction a společností Elsewedy Electric oznámili dokončení významného egyptského projektu v rekordním čase. Nové paroplynové elektrárny Beni Suef, Burullus a New Capital byly připojeny do egyptské přenosové sítě. Uvedené tři elektrárny mají celkový instalovaný elektrický výkon 14 400 MWe. Elektrárny jsou schopny dodávat elektrickou energii pro celkem 40 milionů obyvatel Egypta.

„Rekordní dokončení našeho megaprojektu v Egyptě nejen změní energetiku v Egyptě, ale také bude sloužit jako návrh pro budování energetické infrastruktury na Blízkém východě a na celém světě. Tento megaprojekt také nastavuje měřítko pro důvěryhodnou a spolehlivou spolupráci s našemi zákazníky a našemi partnery. Prezident al Sisi a jeho tým tento projekt pozoruhodně podporovali. Těšíme se na použití tohoto jedinečného modelu výkonnosti i v jiných zemích při jejich usilí směrem k spolehlivému, cenově dostupnému a udržitelnému energetickému systému,“ uvedl Joe Kaeser, generální ředitel společnosti Siemens.

Siemens a jeho egyptští partneři stavbou tří paroplynových elektráren stanovili nový světový rekord, když dodaly všechny tři elektrárny za rekordních 27 a půl měsíce. Siemens je standardně schopen dodat jediný blok paroplynové elektrárny o výkonu 1200 MWe za 30 měsíců. V rámci tohoto projektu bylo postaveno a připojeno k síti celkem 12 bloků.

„Dokončení elektráren je významným mezníkem ve vládní strategii modernizace energetické infrastruktury v Egyptě, která má vést k růstu průmyslu a hospodářskému pokroku. To je také důvod, proč byly elektrárny vybudovány na vybraných místech po celé zemi. Mají sloužit pro pokrytí rostoucí poptávky po elektrické energii v domácnostech, podnicích a průmyslu. Tato nová energetická infrastruktura bude sloužit jako páteř hospodářské prosperity v Egyptě pro nadcházející roky,“ uvedl Dr. Mohamed Shaker Almraqbi, egyptský ministr pro energetiku a obnovitelné zdroje.

Každá ze tří paroplynových elektráren je vybavena 8 plynovými turbínami SGT5-8000 H, 4 parními turbínami, 12 elektrickými generátory, 8 spalinovými kotli, 12 transformátory a 500-kilovoltovou plynově izolovanou rozvodnou.

Rozsah prací na paroplynových elektrárnách v Egyptě. Zdroj: Siemens

Společnost Siemens také poskytla školení pro 600 egyptských inženýrů a techniků, kteří budou zodpovědní za provoz a údržbu elektráren, což pomůže rozšířit dovednosti a znalosti místní pracovní síly.

„Dnes jsme hrdí na to, že technologie Siemens bude generovat energii ve třech paroplynových elektrárnách. Elektrárny dosahují celkové čisté účinnosti nad 61 % a zajistí tak spolehlivé dodávky energie pro miliony Egypťanů. Naše úsporná technologie s plynovou turbínou typu H také pomůže zemi ušetřit více než jednu miliardu dolarů v nákladech na palivo díky lepšímu využití paliva,“ uvedl Karim Amin, globální ředitel oddělení prodeje, elektřiny a plynu ve společnosti Siemens.

Zdroj úvodní fotografie: Siemens

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *