Domů
Energetika v zahraničí
Siemens dokončil největší paroplynové elektrárny v rekordním čase

Siemens dokončil největší paroplynové elektrárny v rekordním čase

Společnost Siemens dokončila v Egyptě tři paroplynové elektrárny o celkovém instalovaném elektrickém výkonu 14 400 MWe. Paroplynové elektrárny budou schopny pokrýt spotřebu elektrické energie pro 40 milionů obyvatel. Egypt pomocí nových elektráren navíc ušetří více než jednu miliardu dolarů ročně na palivových nákladech.

Německá společnost Siemens ve spolupráci s egyptským ministerstvem pro energetiku a obnovitelné zdroje, společností Orascom Construction a společností Elsewedy Electric oznámili dokončení významného egyptského projektu v rekordním čase. Nové paroplynové elektrárny Beni Suef, Burullus a New Capital byly připojeny do egyptské přenosové sítě. Uvedené tři elektrárny mají celkový instalovaný elektrický výkon 14 400 MWe. Elektrárny jsou schopny dodávat elektrickou energii pro celkem 40 milionů obyvatel Egypta.

„Rekordní dokončení našeho megaprojektu v Egyptě nejen změní energetiku v Egyptě, ale také bude sloužit jako návrh pro budování energetické infrastruktury na Blízkém východě a na celém světě. Tento megaprojekt také nastavuje měřítko pro důvěryhodnou a spolehlivou spolupráci s našemi zákazníky a našemi partnery. Prezident al Sisi a jeho tým tento projekt pozoruhodně podporovali. Těšíme se na použití tohoto jedinečného modelu výkonnosti i v jiných zemích při jejich usilí směrem k spolehlivému, cenově dostupnému a udržitelnému energetickému systému,“ uvedl Joe Kaeser, generální ředitel společnosti Siemens.

Siemens a jeho egyptští partneři stavbou tří paroplynových elektráren stanovili nový světový rekord, když dodaly všechny tři elektrárny za rekordních 27 a půl měsíce. Siemens je standardně schopen dodat jediný blok paroplynové elektrárny o výkonu 1200 MWe za 30 měsíců. V rámci tohoto projektu bylo postaveno a připojeno k síti celkem 12 bloků.

„Dokončení elektráren je významným mezníkem ve vládní strategii modernizace energetické infrastruktury v Egyptě, která má vést k růstu průmyslu a hospodářskému pokroku. To je také důvod, proč byly elektrárny vybudovány na vybraných místech po celé zemi. Mají sloužit pro pokrytí rostoucí poptávky po elektrické energii v domácnostech, podnicích a průmyslu. Tato nová energetická infrastruktura bude sloužit jako páteř hospodářské prosperity v Egyptě pro nadcházející roky,“ uvedl Dr. Mohamed Shaker Almraqbi, egyptský ministr pro energetiku a obnovitelné zdroje.

Každá ze tří paroplynových elektráren je vybavena 8 plynovými turbínami SGT5-8000 H, 4 parními turbínami, 12 elektrickými generátory, 8 spalinovými kotli, 12 transformátory a 500-kilovoltovou plynově izolovanou rozvodnou.

Rozsah prací na paroplynových elektrárnách v Egyptě. Zdroj: Siemens

Společnost Siemens také poskytla školení pro 600 egyptských inženýrů a techniků, kteří budou zodpovědní za provoz a údržbu elektráren, což pomůže rozšířit dovednosti a znalosti místní pracovní síly.

„Dnes jsme hrdí na to, že technologie Siemens bude generovat energii ve třech paroplynových elektrárnách. Elektrárny dosahují celkové čisté účinnosti nad 61 % a zajistí tak spolehlivé dodávky energie pro miliony Egypťanů. Naše úsporná technologie s plynovou turbínou typu H také pomůže zemi ušetřit více než jednu miliardu dolarů v nákladech na palivo díky lepšímu využití paliva,“ uvedl Karim Amin, globální ředitel oddělení prodeje, elektřiny a plynu ve společnosti Siemens.

Zdroj úvodní fotografie: Siemens

Komentáře

(11)

loudil

28. červenec 2018, 13:38

Ano , poděkování kamarádům Němcům, že takto obří investici zvládli doslova v "čínském tempu" !! , tedy postavit elektrárny o výkonu 14 400 MW za 27,5 měsíce, to je každopádně úctyhodný výkon ! Je to přes 50 % výkonu české energetické soustavy pořízené pro 100 milionový Egypt za 2 roky. Totalitní režim generála Sisího dobře pracuje pro svůj národ v úzké spolupráci s liberálními demokraty paní Merkelové z Německa. Tak má vypadat spolupráce plně totalitních režimů s liberálními demokraciemi Západu. Oprostit se od - "zatuchlé ideologické předpojatosti" - jakýchsi dnešních Sluníčkářů či nedomrlé Pražské kavárny a konečně - "konat dobro" !! Brzy v Egyptě začne ruský ROSATOM stavět atomovou elektrárnu El Dabaa o blocích 4 x 1200 MW za 20 miliard Dolarů. No Rusové a Němci si v Egyptě podávají dveře a nehledí přitom na nějaký Krym či Ukrajinu. Co více si přát. Do byznysu nesmí nikdy patřit ideologie či politika. Siemens, Rosatom, kde je nějaký rozdíl ?? Jenom zisk, nikoli politika nás všechny musí zajímat. Politika brzdí podnikání ! Někteří politici dneška se přitom stále vyžívají v sankcích, clech, zákazech, moratoriích a věšeních - "bubáků na střechu".

Vláďa

29. červenec 2018, 06:36

Kdy začnou stavět příslušnou rozvodnou síť? To už jim tak rychle nepůjde. 500 kV rozvody v Egyptě nejsou, to znamená další transformátory.

Jan Moravec

29. červenec 2018, 13:30

V Egyptě Siemens vystavil nebo staví transformační stanice ze zmíněných 500 kV na standardní 220 kV v egyptské síti. Zde odkaz: https://www.siemens.com/press/pool/de/pressebilder/2016/energymanagement/300dpi/IG2016120019EMEN_300dpi.jpg

Vláďa

29. červenec 2018, 06:39

Když to je dokončené tak proč je zde foto nedokončené elektrárny?

Jan Moravec

29. červenec 2018, 13:31

Bohužel novější foto jsem nenalezl. Pokud se Vám zadaří, budu jedině rád a titulní obrázek bych opravil.

Vláďa

30. červenec 2018, 06:39

Každá stavby je zásadně rozdělená do dvou částí. Stavební část a montáž technologie. Když se tato údaje rozdělí tak jsou výsledky poněkud zkreslené. Ono když se doba výstavby počítá od prvního kopnutí do úplného předání je to o něčem jiném. Další místní problém jsou zaškolení pracovníci. Místní pracovníci mají jeden samozřejmý zájem a to na co největším výdělku. Pokud jsou placeni dodavatelem je vše OK. Po předání a odchodu dodavatele jsou placeni místním provozovatelem a to už tak zajímavé není. Součástí školení je též vydání certifikátu o zaškolení dodavatelem na určitou profesi. Po ukončení výstavby a odchodu dodavatele zpravidla místní odcházejí do bohatších států (UAE, Kuvajt a pod) kde se prokazují tímto certifikátem.

Petr

30. červenec 2018, 09:10

Nejmodernější paroplynky jsou velmi dobrá technologie, ale pro Arábii nebo jih USA, v EU je jejich prosazování a provoz většinou nerentabilní.

Martin_c

30. červenec 2018, 15:26

Megaprojekt zahrnuje i vetrne elektrarny.ale dle meho je skoda,ze v mixu chybi fotovoltaika pri polozo egypta.take mi v textu chybi informace o puvodu plynu.predpokladam,ze pujde o posileni soucanych dodavatelu jako je quatar a tezbu politickeho kapitalu soucasnym prezidentem z tohoto spojenectvi.

Petr

30. červenec 2018, 23:14

Egypt má logicky k této výstavbě zemní plyn vlastní.

A soláry se nezmiňují protože ty Siemens nemůže dodat, jelikož multimiliardové spotřební dotace v EU byli nastaveny dobrosery tak šíleně blbě, že výroba solárních článků v Evropě neměla proti jiným státům světa v čele s Čínou žádnou šanci.

Jan Veselý

31. červenec 2018, 07:07

To jako když Siemens dodává zdroj elektřiny na klíč, tak nemůže u jiné firmy koupit FV panely a invertory a udělat z nich součást investičního celku? Co je to za nesmysl?

Vinkler

31. červenec 2018, 06:12

Samozřejmě že nerentabilní na 30 % ročního vytížení.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.