Domů
Elektrárny ve světě
V americké JE Vogtle 3 byl nainstalován první z parogenerátorů
Jaderná elektrárna Vogtle. Zdroj: public domain

V americké JE Vogtle 3 byl nainstalován první z parogenerátorů

Ve středu byl v třetím bloku budované jaderné elektrárny Vogtle v americké Georgii nainstalován první ze dvou parogenerátorů. Jde o další zásadní milník ve výstavbě elektrárny, jejíž budoucí osud je stále nejistý.

Výstavba 3. bloku jaderné elektrárny Vogtle započala v březnu 2013, čtvrtého bloku v listopadu téhož roku. Společně s bloky Summer 2 a 3 se tak jednalo o první novou výstavbu tohoto typu elektráren ve Spojených státech po více než 30 letech. Tyto projekty měly znamenat začátek “jaderné renesance” v USA.

Jaderná elektrárna Summer se dlouhodobě potýkala se stavebními problémy, nízkou kvalitou odvedené práce, sporům s regulátory, prodlužováním doby výstavby. Poté, co generální dodavatel stavby, společnost Westinghouse, požádala v březnu letošního roku o ochranu před věřiteli, začala jednání o pokračování výstavby. Na přelomu července a srpna rozhodli vlastníci díla o ukončení projektu.

O osudu JE Vogtle má být jasno do konce měsíce

Projekt výstavby dvou bloků AP1000 JE Vogtle se potýká s podobnými problémy. Po již zmíněné eskalaci problémů ve společnosti Westinghouse převzala správu nad výstavbou elektrárny Vogtle společnost Southern Nuclear. Southern Nuclear je dceřinou společností Southern Company, majoritního vlastníka elektrárny. V její režii by měla nadále probíhat výstavba dle nezměněného harmonogramu.

Současně probíhají jednání o tom, zda se bude ve výstavbě elektrárny pokračovat, bude vystavěn pouze jeden blok, nebo elektrárnu stihne stejný osud jako JE Summer. Rozhodnutí má padnout do konce srpna.

V úterý byl do třetího bloku nainstalován 24 metrů dlouhý a 635 tun vážící parogenerátor. Jde o první montáž většího technického celku od převzetí stavby společností Northern Nuclear. Každý blok vznikající elektrárny potřebuje ke svému provozu 2 parogenerátory.

Zdroj úvodní fotografie: wiki

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.