Domů
Teplárenství
EP Energy stoupl ve čtvrtletí meziročně provozní zisk o 15,6 %

EP Energy stoupl ve čtvrtletí meziročně provozní zisk o 15,6 %

Energetické skupině EP Energy z Energetického a průmyslového holdingu (EPH) stoupl v letošním prvním čtvrtletí meziročně konsolidovaný zisk před odečtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) o 15,6 procenta na 3,7 miliardy korun (141 milionů eur). Konsolidované tržby proti stejnému období roku 2016 klesly o 2,2 procenta na 14,4 miliardy korun (543 milionů eur). EP Energy to dnes uvedla na svém webu . Výsledky jsou podle mezinárodních účetních standardů.

Skupina EP Energy je největším dodavatelem tepelné energie v Česku. Ovládá například Elektrárny Opatovice, Pražskou teplárenskou a výrobce elektřiny a tepla Plzeňskou energetiku a United Energy. Vedle českého trhu působí na Slovensku.

Výsledky dnes kromě EP Energy zveřejnila také její dceřiná společnost EP Energy Trading, která dodává odběratelům elektřinu a plyn. Oznámila výsledky hospodaření za celý loňský rok. Čistý zisk před zdaněním firmě proti roku 2015 klesl o více než polovinu na 111,7 milionu korun, tržby klesly o 27,5 procenta na 14 miliard korun. Meziročně naopak vzrostlo množství elektřiny a plynu, které společnost dodala zákazníkům. U obou komodit činil nárůst 0,5 terawatthodiny (TWh). Elektřiny firma dodala 2,3 TWh, plynu 1,9 TWh.

Podle dat Operátora trhu s elektřinou (OTE) dodávala EP Energy Trading na konci letošního března elektřinu 32 722 a plyn 20 890 zákazníkům. Od největšího alternativního dodavatele energií v Česku, společnosti Bohemia Energy, bralo podle OTE ve stejnou dobu elektřinu přes 380 000 a plyn téměř 190 000 odběratelů.

EP Energy patří společnosti EP Infrastructure (EPIF), která je dceřinou firmou Energetického a průmyslového holdingu (EPH). Většinovým vlastníkem EPH se letos stal podnikatel Daniel Křetínský, který nyní drží 94 procent akcií holdingu. Firmu opustili podnikatel Patrik Tkáč a investoři spojení se skupinou J&T. Podíl 31 procent v EPIF, klíčové dceřiné firmě holdingu, získal letos fond australské banky Macquarie.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.