Domů
Společnosti ve světě
Německá energetická společnost RWE se vloni vrátila k zisku
https://www.flickr.com/photos/photo64/4538204029/

Německá energetická společnost RWE se vloni vrátila k zisku

Německá energetická společnost RWE vloni hospodařila s čistým ziskem 1,9 miliardy eur (48,3 miliardy Kč) po ztrátě 5,7 miliardy eur v předchozím roce, kdy hospodaření ovlivnily rozsáhlé odpisy. Oznámila to dnes firma, jejíž dceřiná společnost Innogy působí i v České republice.

Čistý zisk po očištění od mimořádných vlivů loni vzrostl na 1,2 miliardy eur z předloňských 777 milionů eur. V letošním roce však firma počítá s jeho poklesem na 700 milionů až jednu miliardu eur.

RWE o víkendu oznámila dohodu s konkurentem E.ON ohledně rozdělení dceřiné společnosti Innogy. E.ON v rámci dohody získá aktivity Innogy v oblasti energetických sítí, zatímco RWE bude mít pod kontrolou aktivity Innogy i E.ON v oblasti obnovitelných zdrojů energie. RWE rovněž získá v E.ON podíl 16,7 procenta.

Ilustrační foto

E.ON v pondělí uvedl, že po převzetí aktivit Innogy počítá se zánikem až 5000 pracovních míst. Zároveň však předpokládá, že během příštího desetiletí vytvoří tisíce nových pracovních příležitostí.

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.