Domů
Elektřina
Zájemce o Slovenské Elektrárne - Finský Fortum
Jaderná elektrárna

Zájemce o Slovenské Elektrárne - Finský Fortum

Finská energetická společnost Fortumu se zajímá o 66% podíl ve společnosti Slovenské Elektrárne (SE), který se snaží prodat zadlužený italský Enel. Podle slovenského deníku Hospodárských Novin Fortum komunikuje s italskou společností a vyžádal si data jako součást procesu due diligence. Obě dvě společnosti však odmítly věc jakkoliv komentovat.

Státem vlastněná společnost Fortum v poslední době prodala své distribuční společnosti ve Finsku a Norsku, stejně jako svůj podíl v plynárenské společnosti Gasum.  Zároveň ale vedení společnosti Fortum naznačuje, že jsou připraveni k dalšímu rozvoji své činnosti a k růstu. V budoucnu se chtějí zaměřit na rozšíření své báze aktiv i za hranice Norska a Ruska.

Dalšími zájemci o koupi Slovenských Elektráren je Slovnaft, člen maďarské skupiny MOL, ve spojení s maďarským státním podnikem MVM, kteří projevili zájem o koupi SE již v listopadu loňského roku. Ve stejnou dobu projevila zájem i česká energetická Skupina ČEZ. Mimo to krouží kolem i společnost EPH s Danielem Křetínským, kteří dění okolo SE sledují a analyzují situaci.

Vlastník 66% podílu v SE Enel zatím trpělivě čeká na závazné nabídky, které od zájemců dostane. Italská energetická společnost se tímto způsobem snaží snížit svůj dluh, který byl částečně způsoben změnami na energetických trzích v důsledku podpory obnovitelných zdrojů energie. Přesto tlak na prodej Slovenských Elektráren klesnul díky prodeji podílu v španělské společnosti Endsea, což je vidět i díky dočasnému pozastavení prodeje Rumunských aktiv.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se