Domů
Energetika v ČR
Bez elektřiny zůstává kvůli silnému větru přes 3000 odběrných míst

Bez elektřiny zůstává kvůli silnému větru přes 3000 odběrných míst

Bez proudu zůstává v Česku kvůli silnému větru a následným pádům větví a stromů do drátů elektrického vedení přes 3000 odběrných míst. Ráno jich společnosti E.ON a ČEZ Distribuce dohromady evidovaly na 3500. Některé ranní poruchy se energetikům podařilo opravit, další ale s postupujícím větrem vznikly. ČTK to dnes kolem poledne řekli mluvčí ČEZ Soňa Holingerová a E.ON Roman Šperňák.

ČEZ měl k poledni 11 poruch na vedení vysokého napětí a bez elektřiny 2500 odběrných míst, ráno jich evidoval o tisícovku méně. Nejvíce míst bez proudu je nyní na Děčínsku, následuje Českolipsko a Benešovsko, uvedla Holingerová. Ráno byly potíže s výpadky proudu vedle Benešovska i na Jablonecku a Frýdecko-Místecku.

Ilustrační foto

V distribuční síti E-ON bylo kolem 12:00 bez proudu 690 míst, ráno to bylo zhruba 2000 domácností. Podle Šperňáka čtyři stovky odběratelů zůstávají od rána bez dodávky na jihu Čech, například na Jindřichohradecku. Nové poruchy pak přibyly v Blansku na jihu Moravy.

Silný vítr a s tím spojené výpadky proudu trápily zemi po celý víkend a vedle energetiků byli kvůli silnému větru v terénu také hasiči. Například v Praze v této souvislosti vyjeli od nedělního odpoledne do dnešním 07:00 k 22 případům. Většinou odstraňovali spadlé stromy. Zajišťovali rovněž uvolněný billboard v Michelské ulici a částečně popadané lešení v ulici Dukelských hrdinů, sdělil ČTK mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Komentáře

(6)

pr

7. prosinec 2020, 15:23

Zlatá UPS

Tři dny vydržíme i bez jejich drátů, které nejsou ochotni při rekonstrukci strčit pod zem ani v zastavěné části obce. Zvažoval jsem soud s distributorem, ale nakonec se raději budu těšit pohledem do krajiny. Zanedlouho si budou moci své hodiny vetknout do zadele.

Josef

7. prosinec 2020, 20:45

Průměrná spotřeba energie je asi 32MWh na obyvatele a právě teď se bude větší podíl této energie bude spotřebovávat ve formě el. energie. Takže nějaká Vaše osobní spotřeba distributora vůbec nezajímá a pokud si myslíte že se obejdete bez přípojky, pak ano obejdete, ale bude vás to stát mnohem více peněz.

T

7. prosinec 2020, 18:22

Prectete si clanek,jak zit s minimem elektriny a podle toho se zaridte.Distributori za chvili budou kricet,proc maji tak male zisky. Staci si na to zvyknout a nejaky vypadek kazdy tyden vas nerozhazi...

Josef

7. prosinec 2020, 21:02

Já naopak myslím , že výhodná je velká spotřeba el. energie v domácnosti a jinou formu energie spíše nevyužívat - je to čisté a vše funguje naprosto automaticky a protože pro velkou spotřebu el. energie je výhodný tarif a sleva na silovou elektřinu, pak máte el. en za poloviční cenu než ti co využívají více zdrojů a do budoucna i levné nabíjení EV celých 24 hodin. V ČR rozhodně neušetříte tím ,že se budete snažit být autonomní pomocí FV elektrárny s baterií.

Pavel K

7. prosinec 2020, 21:31

V tomhle s Vami souhlasim, kdyz bych nemel D56d, uz mam davno na strese FVE, takhle nad tim akorat laviruji a cekam, kam jeste spadne jeji cena (spise baterii). A to mam i malicke BEV.

T

8. prosinec 2020, 17:29

Kdyz vam pri kazdem vetsim vetru 2x tydne vypadne na cely den EE ,tak uvazujete jinak.Vedeni vede lesnim usekem cca 4km a staci par stromu a je po srande...Starosta s tim nic neudela...Eon to poflikuje a jede se dal...

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.