Domů
Energetika v ČR
Dvě hlavní firmy skupiny E.ON zvedly čistý zisk na pět miliard Kč
Zdroj: E.ON

Dvě hlavní firmy skupiny E.ON zvedly čistý zisk na pět miliard Kč

Dvě klíčové společnosti skupiny E.ON ČR, firmy EG.D a E.ON Energie, měly loni v součtu zisk po zdanění 5,03 miliardy korun. Zisk obou společností meziročně stoupl zhruba o 500 milionů. Firma EG.D, dříve E.ON Distribuce, má za sebou loni rekordní investice. Vyplývá to z výroční zprávy. O výsledcích dnes informoval Ekonomický deník.

„Díky včasným interním opatřením se nám podařilo rozsah epidemie v naší společnosti i v české skupině E.ON udržet pod kontrolou a zabránit komunitnímu přenosu (koronaviru). Díky úsilí našich zaměstnanců se nám podařilo splnit plánované ekonomické výsledky.V roce 2020 jsme dokončili jednání s Energetickým regulačním úřadem o podmínkách páté regulační periody. Vyjednali jsme pro nás akceptovatelné podmínky, a nastavili si tak stabilní ekonomický rámec pro podnikání na dalších pět let,“ uvedl ve zprávě předseda představenstva EG.D Zdeněk Bauer.

Tržby z prodeje výrobků a služeb firmě loni meziročně vzrostly o pět procent na 20,5 miliardy Kč. Provozní zisk stoupl o 12 procent na 4,2 miliardy, čistý zisk EG.D o téměř 11 procent na 3,5 miliardy. Do roku 2025 chce firma investovat přes 31 miliard Kč, do rozvoden, vedení napětí i chytrých technologií. EG.D vlastní a provozuje rozvodnou síť v jižních Čechách a na jižní Moravě, v Jihočeském kraji jí patří také síť plynovodů.

Společnost E.ON Energie dodává elektřinu a zemní plyn koncovým zákazníkům v Česku. V elektřině je podle Ekonomického deníku druhým, u plynu čtvrtým největším hráčem na trhu. Loni zvýšil tržby o 2,5 procenta na 50,8 miliardy korun a čistý zisk o 11,4 procenta na 1,47 miliardy korun. Koncovým spotřebitelům loni dodala 10,3 terawatthodin (TWh) elektrické energie a 7,7 TWh zemního plynu.

Česká energetická skupina E.ON má asi 3500 zaměstnanců. Prostřednictvím své distribuční sítě dlouhé 66.000 kilometrů zásobuje elektřinou 1,1 milionu zákazníků především z jižních Čech, Vysočiny a jižní Moravy. Její tržní podíl činí asi 21 procent. V distribuci plynu disponuje více než 4000 kilometrů dlouhou sítí, zásobuje 110.000 odběrných míst a její podíl na trhu s plynem v ČR je asi 10,5 procenta.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.