Domů
Energetika v ČR
Jihomoravský kraj začne na konci října přijímat další žádosti o dotaci na kotel
komin. Zdroj: publicdomain

Jihomoravský kraj začne na konci října přijímat další žádosti o dotaci na kotel

Jihomoravský kraj začne přijímat 24. října ve třetí vlně žádosti lidí o dotace na výměnu starých kotlů za nové. Do konce roku 2023 se předpokládá výměna asi 1350 kotlů z této výzvy, řekl dnes novinářům náměstek hejtmana Petr Hýbler (ANO). Zájemci na to mohou vyčerpat až 134 milionů. Získat lze až 80 procent nákladů, nejvýše však 127.500 korun, zbytek si lidé musí doplatit. Žádosti mohou posílat do 30. září příštího roku.

V první výzvě lidé vyčerpali skoro 140 milionů korun na více než 1200 kotlů. V druhé výzvě kraj schválil skoro 1300 žádostí téměř za 131 milionů korun. Obdobnou částku může lidem rozdělit i nyní. Čerpat ji lze na různé druhy kotlů.

Radní dnes schválili, že vyhlásí krajskou výzvu 23. září a se sběrem žádostí začnou o měsíc později 24. října. Lidé tak budou mít dostatečný čas se s projektem seznámit a připravit se.

„Cílem nového projektu je stejně jako u předchozích programů snížení emisí z lokálního vytápění domácností v Jihomoravském kraji prostřednictvím výměny stávajících kotlů na pevná paliva za nové ekologické zdroje,“ uvedl Hýbler.

Podle něj v této výzvě nebude možné čerpat podporu na automatické kombinované kotle na uhlí a biomasu. „Ostatní pravidla se nijak zásadně lišit nebudou,“ dodal.

Ministerstvo životního prostředí rozdělí všem krajům ve třech výzvách devět miliard korun na nové kotle. Analýza v roce 2015 ukázala, že je v Jihomoravském kraji asi 25.000 starých kotlů. Zatím jich kraj z prvních dvou výzev vyměnil zhruba 2000. Ve všech třech výzvách by mělo být vyměněno více než 3000 kotlů.

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.