Domů
Energetika v ČR
Sokolovská uhelná přešla na režim s minimem lidí v provozu
Čínská uhelná elektrárna Shuozhou
Čínská uhelná elektrárna Shuozhou. Zdroj: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Shuozhou_coal_power_plant.JPG

Sokolovská uhelná přešla na režim s minimem lidí v provozu

Energetika v ČR
1 komentář
26. březen 2020, 11:33
ČTK

Mimořádná opatření na ochranu svých zaměstnanců zavedla kvůli šíření koronaviru i Sokolovská uhelná (SUAS). I ona se ale potýká s nedostatkem ochranných prostředků, uvedla firma na svých webových stránkách. Provozy SUAS jsou přitom strategicky důležité, vyrábějí elektřinu i zásobují teplem velkou část regionu.

„Energetická a těžební výroba firmy přešla na režim zajišťování provozu s minimálním personálním obsazením. Jde o to, aby část klíčových zaměstnanců zpracovatelské i těžební části byla v záloze pro případ, že by jiní onemocněli, a mohla tak být zachována kontinuita výroby a dodávek tepla i elektrické energie,“ uvedl předseda představenstva Sokolovské uhelné Zbyšek Klapka.

Paroplynová elektrárna Vřesová je hlavním dodavatelem tepla pro města a obce ve východní části Karlovarského kraje, jako je Nejdek, Chodov, Nové Sedlo i krajské město Karlovy Vary.

„U administrativních činnosti jsme všude, kde to bylo možné, přešli na takzvaný home-office, a kde to technické prostředky nedovolují, jsme nechali zaměstnance doma s náhradou mzdy,“ uvedl Klapka.

Firma na vstupních místech do energetických provozů zavedla také měření teploty, aby se minimalizovala případná rizika.

Podle člena představenstva Davida Najvara se společnost nyní soustřeďuje hlavně na zajištění dostatečného množství dezinfekcí na pracoviště, jako jsou například řídící dispečinky. „Ty se dezinfikují jak na konci, tak na začátku každé směny. Narážíme ale na nedostatek ochranných pomůcek pro zaměstnance, tedy roušek a respirátorů, které na trhu prostě nejsou téměř k dostání,“ konstatoval Najvar.

Sokolovská uhelná je největším výrobcem elektrické energie v regionu a významnou měrou se podílí na stabilizaci energetické přenosové soustavy. Zároveň je dodavatelem tepla pro 48.000 domácností, což reprezentuje zhruba 121.000 lidí, tedy více než třetinu obyvatel Karlovarského kraje.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
Ivan Novák
26. březen 2020, 14:17

Abych nezapomněl - ač neznaboh, doufám, že duše klimapijavic nečeká za F. Štěpánka v pekle nic hezkého.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se