Domů
Jaderné elektrárny
Americký Westinghouse po odkupu společností Brookfield ukončil ochranu před věřiteli

Americký Westinghouse po odkupu společností Brookfield ukončil ochranu před věřiteli

Společnost Brookfield dokončila koupi společnosti Westinghouse Electric Company od japonské Toshiby. Ukončení transakce značí ukončení ochrany před věřiteli pro restrukturalizovaný Westinghouse.

Americký Westinghouse zažádal americké úřady o ochranu před věřiteli v březnu 2017. Ta měla společnosti umožnit provedení velké a strategické restrukturalizace. Žádost o ochranu ovlivnila pouze působení v USA, které zahrnovalo výstavbu 4 reaktorů AP1000 ve dvou lokalitách – Vogtle a VC Summer.

To, že nadnárodní společnost Brookfield Business Partners se společně s institucionálními partnery dohodla na odkupu 100% podílu společnosti Westinghouse od společnosti Toshiba, bylo oznámeno 4. ledna. Za odkup Brookfield zaplatil přibližně 4,6 miliard dolarů. 18. ledna Toshiba oznámila podepsání smlouvy o prodeji všech svých aktiv souvisejících s Westinghousem (Toshiba Nuclear Energy Holdings (US) a Toshiba Nuclear Energy Holdings (UK) limited). Tato aktiva měl Brookfield obdržet za 1 dolar. Plánu na reorganizaci společnosti, včetně její akvizice Brookfieldem, schválil americký konkurzní soud v březnu.

Ve středu Toshiba oznámila prodej svých podílů v  Toshiba Nuclear Energy Holdings (UK) Limited – holdingové společnosti pro subjekty, které jsou součástí skupiny Westinghouse a působící mimo USA. Tím byl ukončen proces prodeje všech Toshibou držených podílů spojených se společností Westinghouse.

Westingouse chce znovu stavět na svém odkazu

„Uzavření této transakce značí vzrušující milník pro Westinghouse, neboť jsme úspěšně povstali z (ochrany dlužníků před věřiteli dle) kapitoly 11 a pokračujeme v zásadní transformaci, která nám umožní dosáhnout dlouhodobé udržitelné prosperity. S podporou Brookfieldu bude Westinghouse i nadále stavět na svém odkazu lídra jaderného průmyslu. Naším cílem je nyní posílit obchod, využít naší světové stopy a vynikat v oblasti služeb a inovací,“ uvedl José Emeterio Gutiérrez, president a CEO Westinghouse

„Jsme rádi, že jsme dokončili tuto akvizici, která diverzifikuje naše podnikání v oblasti globálních infrastrukturních služeb. Těšíme se na to, že pomocí našich znalostí a podpory nasměrujeme Westinghouse na dlouhodobý úspěch v roli lídra ve svém odvětví,“ říká Cyrus Madon, výkonný ředitel Brookfield Business Partners

Zdroj úvodního obrázku: Nuclear Regulatory Commission

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(4)
Sailfish
6. srpen 2018, 20:59

Typický americký byznis. Enron volá...

loudil
6. srpen 2018, 22:32

Opravdu velmi silně pochybuji, že by se snad Westinghouse mohl v budoucnu stát nějakým - "lídrem jaderného průmyslu". Západ jako celek se od jádra odklání , snad s výjimkou Británie, v USA se staví pouhé dva reaktory, protože tam mají velmi levný plyn . Rosatom a čínské společnosti si rozdělily výstavbu atomu po světě . Tím nevylučuji, že by nějaký americký vojensko -politický podržtaška, třeba Saudská Arábie, nemohl USA stavbu svých reaktorů zadat. Ovšem - "lídr", to je opravdu silné slovo !

Jan Veselý
7. srpen 2018, 09:45

Třeba to myslí tak, že povedou jaderný průmysl do nicoty a zapomnění? Sami budou prvním příkladem.

Jan Veselý
7. srpen 2018, 09:48

Je to takové zmatené, mám to chápat tak, že Broofieldi zaplatili 4.6G USD, ale Toshiba dostala 1 dolar? Aktiva o hodnotě -4.6G USD jsou spíše pasiva.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se