Domů
Jaderné elektrárny
GE Power dodá turbínový ostrov pro egyptskou jadernou elektárnu El Dabaa
Zdroj: GE Power

GE Power dodá turbínový ostrov pro egyptskou jadernou elektárnu El Dabaa

GE Power získala kontrakt na dodávku zařízení turbínového ostrova pro projekt egyptské jaderné elektrárny El Dabaa prostřednictvím AAEM, společného podniku GE Power a ruského Atomenergomach. GE Power dodá základní model 4 klasických turbínových ostrovů, pro 4 turbogenerátory jaderné elektrárny, zahrnující parní turbíny Arabelle s poloviční rychlostí (1500 ot./min), a poskytne odbornou montáž spolu s uvedením do provozu.

Egypt a Rusko podepsali mezivládní dohodu o spolupráci na výstavbě a provozu čtyř 1200MWe bloků v listopadu 2015. Bude se jednat o první egyptskou jadernou elektrárnu.

„V současnosti Egypt pracuje na diverzifikaci své elektrické výroby a podpoře své rostoucí ekonomiky. Jaderná elektrárna El Dabaa, vybavená technologií Arabelle od GE Power, pomůže Egyptu dosáhnout jeho ambiciózních cílů,“ uvedl v úterý Andreas Lusch, výkonný ředitel GE Steam Power. „Arabelle pomáhá dodávat celosvětově více než 20 GW elektrického výkonu a my máme dostatek zkušeností a know-how připojit spolehlivý energetický turbínový ostrov s nulovou produkcí CO2 do egyptské sítě,“ dodává.

Turbínový ostrov pro jadernou elektrárnu; Zdroj: GE Power

GE Power upozornilo, že elektrická spotřeba Egypta, jako důsledek jeho rostoucí populace a rozvoje průmyslových aktivit, rapidně roste. Odhaduje se, že do roku 2022 bude potřeba každý rok přidat 1,5 GW (6 % celkové výkonové kapacity Egypta) nově instalovaného elektrického výkonu.

„Na podporu rostoucí elektrické spotřeby bez rizik blackoutů má Egypt ambiciózní energetický plán, který zahrnuje diverzifikaci zdrojů pracujících v základním zatížení,“ uvedla společnost GE Power. „Jaderná elektrárna El Dabaa pomůže stabilizovat egyptskou elektrizační soustavu spolehlivými dodávkami bez emisí CO2 a předvídatelnou nízkou cenou elektřiny. Jakmile bude elektrárna uvedena do provozu, bude poskytovat 4,8 GW nového elektrického výkonu – dostatek energie pro více než 4 milióny egyptských domácností.“

Návrh elektrárny El Dabaa; Zdroj: Rosatom

Parní turbíny typu Arabelle jsou provozovány již 18 let. Francouzská flotila turbín Arabelle vykazuje spolehlivost 99,96 % za více než 400 000 provozních hodin, uvádí GE.

Projekt El Dabaa budovaný za podpory GE Power je součástí programu rozvoje egyptského energetického sektoru již více než 40 let. Celý proces zahrnuje až 16 GW nově instalovaného výkonu pro egyptskou soustavu. Nedávno GE Power dokončila výstavbu a připojení rozvodny Badr do národní sítě. Nová 500/220 kV rozvodna s plynovou izolací, distribuuje 1,5 GW elektrického výkonu a hraje strategickou roli v nadcházejícím propojení Egyptské a Saudskoarabské sítě. Celý projekt propojení obou národních elektrizačních soustav zahrnuje 1300 kilometrů nového vedení, uvádí GE Power.

Zdroj úvodní fotografie: GE Power

Štítky:EgyptGE Power

Komentáře

(1)

Petr

14. říjen 2018, 08:49

Spojením Egypta a Saudské Arábie by vznikla první arabská velmoc, která by se už nemusela nikdy bát Západních kolonialistů, takže by mohli konečně přestat s financováním terorismu.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.