Šestý blok jaderné elektrárny Jang-ťiang v čínské provincii Kuang-tung splnil všechny podmínky pro komerční provoz. S informací přišla čínská CGN (China General Nuclear).

Šestý blok jaderné elektrárny Jang-ťiang s čínským reaktorem ACPR-1000 o instalovaném elektrickém výkonu 1000 MWe dosáhl 22. června prvního kritického stavu. Následně byl 29. června poprvé připojen k přenosové síti. Od té doby byla na jaderném bloku provedena řada testů pro uvedení do komerčního provozu. Mezi testy patří i zkušební chod do zátěže trvající 168 hodin.

„Kvalifikace 6. bloku jaderné elektrárny Jang-ťiang pro komerční provoz znamená, že bylo uvedeno do provozu všech šest plánovaných bloků v této lokalitě,“ uvedla CGN ve svém prohlášení.

První čtyři bloky v jaderné elektrárně Jang-ťiang jsou s reaktory CPR-1000. Zbylé dva bloky jsou s čínskými reaktory ACPR-1000. První blok vstoupil do komečního provozu v březnu 2015. Bloky číslo 2, 3 a 4 vstoupily do komerčního provozu v červnu 2015, lednu 2016 a březnu 2017. Blok číslo 5 vstoupil do komerčního provozu v červenci 2018.

Podle CGN bude všech šest bloků ročně vyrábět přibližně 48 TWh elektrické energie. Ve srovnání s klasickou uhelnou elektrárnou sníží jaderná elektrárna spotřebu uhlí o 14,83 milionu tun a sníží emise oxidu uhličitého o 38,8 milionů tun.

Jaderná elektrárna je vlastněna a provozována společností Yangjiang Nuclear Power Company Limited. Majoritním vlastníkem je čínská společnost CGN, a to s 66% podílem.

Šestý blok jaderné elektrárny Jang-ťiang je celkově 23. blokem společnosti CGN v komerčním provozu. Celkový instalovaný elektrický výkon všech bloků je 25,9 GWe. Dalších 5 bloků s celkovým instalovaným elektrickým výkonem 6,4 GWe je ve výstavbě.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *