Domů
Jaderné elektrárny
Technologie Arevy ušetří až polovinu prostoru pro dočasné skladování vyhořelého jaderného paliva (video)

Technologie Arevy ušetří až polovinu prostoru pro dočasné skladování vyhořelého jaderného paliva (video)

Společnost Areva uvedla na trh pokročilou technologii skladování použitého jaderného paliva. Tzv. NUHOMS Matrix podle společnosti řeší problémy, kterým čelí její zákazníci při bezpečném, efektivním a konkurenceschopném ukládání použitého paliva. Areva tvrdí, že systém může snížit stopu dočasných úložišť paliva o téměř 50%.

Technologie Arevy nazývaná NUHOMS (Nuclear Horizontal Modular Storage) nabízí suché stíněné skladovací zásobníky, které uchovávají použité palivo ve vodorovné poloze v robustní nízkoprofilové železobetonové konstrukci, která je navíc modulární.

Společnost tvrdí, že použití maticového systému v podobě unikátního dvouúrovňového horizontálního uspořádání snižuje rozlohu dočasných úložišť o 45 %. Díky tomu lze dosáhnout nižších nákladů na výstavbu skladovacího zařízení a šetřit plochu v prostoru jaderné elektrárny.

„S tím, jak stále více zákonodárců a energetických společností po celém světě diskutuje o bezpečném skladování použitého jaderného paliva, nabízí náš systém NUHOMS MATRIX konkurenceschopné, bezpečné a včasné řešení těchto potřeb a obav,“ řekl Greg Vesey, prezident TN Americas.

Technologie NUHOMS Matrix byla navržena tak, aby umožnila uložení barelů různých velikostí a umožnila ukládat i velmi vyhořelé palivo s krátkou dobou chlazení, což je zvláště nezbytné v případě odstavovaných jaderných elektráren.

Systém obsahuje nové funkce a zařízení, která umožňují úplnou kontrolu nádoby bez jejího vyjmutí z modulu.

„Řízení stárnutí a vyjímání nádob s palivem pro budoucí přepravu se staly výzvou pro energetické společnosti,“ uvedla ve své tiskové zprávě Areva.

Komentáře

(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.