Domů
Jaderné elektrárny
Zkrachovalý Westinghouse našel kupce. Cena: 4,6 miliard USD

Zkrachovalý Westinghouse našel kupce. Cena: 4,6 miliard USD

Společnost Brookfield Business Partners společně se svými institucionálními partnery koupí od Toshiby 100 % akcií společnosti Westinghouse Electric company. Výše kontraktu je dle tiskových sdělení 4,6 miliardy dolarů.

Společnost Westinghouse, americký dodavatel jaderných technologií, požádal na konci března loňského roka ve Spojených státech amerických o ochranu před věřiteli. Hlavní příčiny špatné kondice firmy je možné identifikovat mimo jiné v překročení rozpočtu při stavbě dvou jaderných elektráren v USA – JE Vogtle a VC Summer. Kvůli tomu se do finančních potíží dostala i japonská mateřská společnost Toshiba.

Westinghouse následně začal omezovat některé své aktivity. Například se od léta začal stahovat z konsorcia NuGen budující jadernou elektrárnu Moorside ve Velké Británii.

Toshiba se snažila ztrátovou firmu prodat. Možnému směřování firmy se detailně věnoval náš prosincový článek. Již v té době se nejpravděpodobnějším jevil prodej některé z amerických investičních společností.

Ve čtvrtek 4. ledna oznámila kanadská investiční společnost Brookfield koupi 100 % akcií společnosti Toshiba.

Vyrovnání mezi společnostmi nebude mít hotovostní plnění. Brookfield do společnosti Westinghouse vloží jednu miliardu dolarů ve formě vlastního kapitálu, dále 3 miliardy na pokrytí dlouhodobých závazků – dluhů a dalších závazků.

„Akvizice Westinghouse zajistí zachování naší pozice světového lídra v jaderném průmyslu. Naše transformace a strategická restrukturalizace vytvoří silnější, stabilnější a cílevědomou světovou společnost, z čehož budou těžit hlavně naší zákazníci a zaměstnanci,“ cituje tisková zpráva Josého Emeterio Gutiérreze, výkonného ředitele společnosti Westinghouse.

Předpokládá se, že obchodní transakce bude uzavřena do konce 3. čtvrtletí letošního roku. Nutnou podmínkou je souhlas regulátora a konkurzního soudu. V mezidobí bude společnost pokračovat ve své běžné činnosti pod vedením současného managementu.

Zdroj úvodní fotografie: Richard Huppertz

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.