Domů
Komoditní trhy
Ceny ropy dnes mírně klesají, směřují ale k dalšímu týdennímu nárůstu
Ropný vrt

Ceny ropy dnes mírně klesají, směřují ale k dalšímu týdennímu nárůstu

Komoditní trhy
Bez komentáře
28. červenec 2023, 21:20
ČTK

Ceny ropy se dnes mírně snižují, zůstávají však na cestě k pátému týdennímu nárůstu za sebou. Severomořská ropa Brent kolem 17:00 SELČ ztrácela zhruba 0,3 procenta a nacházela se v těsné blízkosti 84 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles rovněž o zhruba 0,3 procenta a pohybovala se mírně pod 80 dolary za barel. Od začátku týdne si ale Brent i WTI připisují více než tři procenta.

Za zdražováním ropy v poslední době stojí omezené dodávky suroviny na trh a optimismus investorů ohledně vývoje poptávky. Vyhlídky pro světovou ekonomiku a globální poptávku po pohonných hmotách podporuje očekávání, že americká centrální banka (Fed) a Evropská centrální banka (ECB) se blíží ke konci zvyšování úrokových sazeb.

Optimismus ohledně poptávky po ropě podpořila rovněž čtvrteční zpráva, že růst hrubého domácího produktu (HDP) Spojených států ve druhém čtvrtletí zrychlil na 2,4 procenta ze dvou procent v prvním kvartálu. Údaje posílily naděje, že americká ekonomika se dokáže vyhnout recesi. USA jsou největším spotřebitelem ropy na světě.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZATYPKONTRAKTAKTUÁLNÍ CENAPŘEDCHOZÍ ZÁVĚR
Londýn – ICEBrentzáří83,9884,24
New York – NYMEXWTIzáří79,9880,09

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se