Domů
Komoditní trhy
Ceny ropy se snižují, jejich pokles ale brzdí vyhlídky na růst poptávky

Ceny ropy se snižují, jejich pokles ale brzdí vyhlídky na růst poptávky

Ceny ropy se dnes snižují. Jejich výraznějšímu propadu však brání očekávání, že těžba ropy bude zaostávat za poptávkou, a to navzdory nedávné dohodě skupiny OPEC+ na postupném zvyšování dodávek.

Cena severomořské ropy Brent kolem 17:30 SELČ vykazovala pokles o 0,2 procenta na 73,64 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela necelých 0,3 procenta na 71,71 dolaru za barel.

Ceny ropy začátkem týdne kvůli dohodě OPEC+ a obavám z dopadu šíření koronavirové mutace delta na poptávku výrazně klesaly. V pondělí se propadly o zhruba sedm procent, později však své ztráty smazaly, napsala agentura Reuters.

„Ukázalo se, že obavy o poptávku byly přehnané, což bylo důvodem oživení cen. Navzdory rozšíření těžby budou dodávky ropy do konce roku nadále mírně zaostávat za poptávkou,“ uvedla společnost Commerzbank.

Firma Bank of America nadále předpokládá, že cena Brentu v příštím roce vystoupí na 100 dolarů za barel.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZATYPKONTRAKTAKTUÁLNÍ CENAPŘEDCHOZÍ ZÁVĚR
Londýn – ICEBrentzáří73,6473,79
New York – NYMEXWTIzáří71,7171,91

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.