Domů
Komoditní trhy
Ceny ropy se snižují, jejich pokles ale brzdí vyhlídky na růst poptávky

Ceny ropy se snižují, jejich pokles ale brzdí vyhlídky na růst poptávky

Komoditní trhy
Bez komentáře
24. červenec 2021, 11:54
ČTK
Ceny ropy se dnes snižují. Jejich výraznějšímu propadu však brání očekávání, že těžba ropy bude zaostávat za poptávkou, a to navzdory nedávné dohodě skupiny OPEC+ na postupném zvyšování dodávek.

Cena severomořské ropy Brent kolem 17:30 SELČ vykazovala pokles o 0,2 procenta na 73,64 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela necelých 0,3 procenta na 71,71 dolaru za barel.

Ceny ropy začátkem týdne kvůli dohodě OPEC+ a obavám z dopadu šíření koronavirové mutace delta na poptávku výrazně klesaly. V pondělí se propadly o zhruba sedm procent, později však své ztráty smazaly, napsala agentura Reuters.

„Ukázalo se, že obavy o poptávku byly přehnané, což bylo důvodem oživení cen. Navzdory rozšíření těžby budou dodávky ropy do konce roku nadále mírně zaostávat za poptávkou,“ uvedla společnost Commerzbank.

Firma Bank of America nadále předpokládá, že cena Brentu v příštím roce vystoupí na 100 dolarů za barel.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZATYPKONTRAKTAKTUÁLNÍ CENAPŘEDCHOZÍ ZÁVĚR
Londýn – ICEBrentzáří73,6473,79
New York – NYMEXWTIzáří71,7171,91

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se