Domů
Komoditní trhy
Ropa by mohla vykázat nejprudší týdenní pokles od finanční krize

Ropa by mohla vykázat nejprudší týdenní pokles od finanční krize

Ceny ropy dnes rostou díky naději, že vláda Spojených států v boji s dopady nového koronaviru podpoří ekonomiku. Za celý týden by ale mohly vykázat nejprudší pokles od finanční krize v roce 2008, píše agentura Reuters.

Severomořská ropa Brent kolem 16:30 SEČ přidávala 2,8 procenta na 34,15 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu vykazovala nárůst o 2,95 procenta na 32,43 dolaru za barel. V průběhu dne Brent přidával i přes sedm procent, stále je ale o 24 procent levnější než minulý týden – to je nejhlubší propad od prosince 2008. Podobně pětinu své hodnoty ztrácí oproti minulému týdnu i WTI.

Dnešní nárůst cen ropy a akciových trhů vyvolala podle analytičky Paoly Rodriguezové-Masiuové ze společnosti Rystad Energy naděje na americký stimulační balíček, který by zmírnil obavy z ekonomického šoku z koronaviru. Dolů ale ropu stále tlačí mimo jiné strach z cestování a rušení řady plánovaných akcí. Zároveň roste nabídka – Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty zaplavují trh po krachu dohody s ostatními producenty o dalším omezení těžby.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZA

TYP

KONTRAKT

AKTUÁLNÍ CENA

PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR

Londýn – ICE

Brent

květen

34,15

33,22

New York – NYMEX

WTI

duben

32,43

31,50

vjn mka

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.