Domů
Komoditní trhy
Zisky Exxonu a Chevronu výrazně klesly kvůli nízkým cenám ropy

Zisky Exxonu a Chevronu výrazně klesly kvůli nízkým cenám ropy

Komoditní trhy
Bez komentáře
1. listopad 2019, 17:29
ČTK

Zisky amerických ropných společností ExxonMobil a Chevron se ve třetím čtvrtletí meziročně výrazně snížily vlivem poklesu cen ropy a zemního plynu. Zisky společnosti ExxonMobil, která je největším producentem ropy v USA, poklesly o 49 procent na 3,17 miliardy dolarů (72,5 miliardy Kč). Chevron vykázal pokles čistého zisku o 36 procent na 2,58 miliardy dolarů.

ExxonMobil nicméně navzdory výrazně nižšímu zisku překonal odhady. Zisk na akcii činil 75 centů, zatímco analytici v anketě společnosti Refinitiv čekali 67 centů. Na hospodářském výsledku firmy se odrazil i pokles zisku ze zpracování ropy a ztráta chemické divize.

Zisk na akcii společnosti Chevron, tedy 1,36 dolaru, byl naopak nižší než odhad analytiků, kteří čekali 1,15 dolaru. Společnost ale zvýšila produkci ropného ekvivalentu o tři procenta na 3,03 milionu barelů denně.

Obdobně ve třetím čtvrtletí kvůli nízkým cenám ropy klesly také zisky britské ropné společnosti BP (o bezmála 40 procent) i britsko-nizozemské ropné a plynárenské společnosti Royal Dutch Shell (o 15 procent).

lsk ank

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se