Domů
Komoditní trhy
Zisky Exxonu a Chevronu výrazně klesly kvůli nízkým cenám ropy

Zisky Exxonu a Chevronu výrazně klesly kvůli nízkým cenám ropy

Zisky amerických ropných společností ExxonMobil a Chevron se ve třetím čtvrtletí meziročně výrazně snížily vlivem poklesu cen ropy a zemního plynu. Zisky společnosti ExxonMobil, která je největším producentem ropy v USA, poklesly o 49 procent na 3,17 miliardy dolarů (72,5 miliardy Kč). Chevron vykázal pokles čistého zisku o 36 procent na 2,58 miliardy dolarů.

ExxonMobil nicméně navzdory výrazně nižšímu zisku překonal odhady. Zisk na akcii činil 75 centů, zatímco analytici v anketě společnosti Refinitiv čekali 67 centů. Na hospodářském výsledku firmy se odrazil i pokles zisku ze zpracování ropy a ztráta chemické divize.

Zisk na akcii společnosti Chevron, tedy 1,36 dolaru, byl naopak nižší než odhad analytiků, kteří čekali 1,15 dolaru. Společnost ale zvýšila produkci ropného ekvivalentu o tři procenta na 3,03 milionu barelů denně.

Obdobně ve třetím čtvrtletí kvůli nízkým cenám ropy klesly také zisky britské ropné společnosti BP (o bezmála 40 procent) i britsko-nizozemské ropné a plynárenské společnosti Royal Dutch Shell (o 15 procent).

lsk ank

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.