Domů
Elektřina
RWE nabídne fotovoltaické elektrárny na klíč, včetně financování

RWE nabídne fotovoltaické elektrárny na klíč, včetně financování

Společnost RWE nabídne střešní fotovoltaické elektrárny na klíč, včetně zajištění veškerých náležitostí. RWE svým zákazníkům pomůže s podáním žádosti v rámci programu Nová zelená úsporám, ve spolupráci se společností Frankensolar zajistí výběr vhodného systému a pomocí partnerské banky ČSOB zajistí výhodné překlenovací financování. Společnost to včera oznámila ve své tiskové zprávě.

Nízké ceny silové elektřiny nutí velké energetické společnosti hledat další možnosti, jak se uplatnit, a to nejenom na energetickém trhu. Společnosti nyní nabízí řadu služeb i z odvětví, která s energetikou přímo nesouvisí.

Společnost RWE nově zajistí pro své zákazníky, kteří chtějí zvýšit energetickou soběstačnost svých rodinných domů pořízením fotovoltaického systému, komplexní služby – od návrhu řešení fotovoltaické elektrárny, přes výběr konkrétních panelů a dodavatele až po překlenovací financování ve spolupráci s partnerskou bankou ČSOB. Cílem je tedy maximálně usnadnit zákazníkovi veškeré kroky spojené s pořízením fotovoltaického systému.

„Zákazník si nemusí lámat hlavu s vlastním návrhem vhodného řešení, hledáním energetického specialisty, projektanta, výběrem vhodného dodavatele fotovoltaického systému, montáží a podobně. Stačí se obrátit na RWE a my pomůžeme se vším potřebným.“

Tomáš Varcop, obchodní ředitel skupiny RWE

Veškeré informace o nabízených alternativách od společnosti RWE i obecné informace o fotovoltaických systémech lze nalézt na webu společnosti – elektrinazeslunce.cz.

Čtyři základní fotovoltaické systémy nabízené společností RWE.

„Naši nabídku dimenzujeme s ohledem na dotační program Nová zelená úsporám, i pro snazší orientaci zákazníka máme čtyři základní typizované instalace. Ty samozřejmě upravíme na klíč podle konkrétních parametrů domu zákazníka a jeho spotřeby. Pokud to legislativa umožní, jsme připraveni nabídnout výkupní cenu pět set korun za jednu megawatthodinu těm, kteří od nás energii zároveň odebírají. V každém případě za zákazníky převezmeme odpovědnost za odchylku a způsobené přetoky energie do sítě.“

RWE nadále rozšiřuje portfolio svých činností

Ve snaze zachytit moderní energetické trendy a vyjít vstříc zákazníkům, kteří hledají cesty, jak uspořit za účty za elektřinu, přišla RWE již například s pronájmem LED světelných zdrojů.

LED svítidla oproti klasickým žárovkám se stejnou svítivostí spotřebují asi 6-7krát méně elektrické energie, a navíc nabízí mnohonásobně delší životnost. V těchto parametrech předčí i halogenové žárovky. Úskalím LED světelných zdrojů jsou jejich vysoké pořizovací náklady.

Potřebujete být v obraze ohledně elektroenergetiky?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektroenergetiky a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Proč je elektřina tak drahá? Uhelné, vodní, větrné i jaderné elektrárny vyrábějí příliš málo
19. srpen 2022, 04:30
ČEPS si půjčí 15 miliard od ministerstva financí. Na zvýšené náklady za podpůrné služby
18. srpen 2022, 14:45
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(5)
Milan Vaněček
16. únor 2016, 07:35

Ano, toto je světový trend, to nemá chybu a zvítězí to. Ale v ČR proti tomu bojuje ERÚ návrhem vysokých plateb za jistič. V Německu EON a nyní i RWE pochopily že Energiewende neporazí, naopak že ji musí využít. Ale ČEZ a ERÚ to pochopit nechtějí, chtěli by vše sabotovat jako se jim to podařilo v ČR v roce 2010.

Jan Veselý
16. únor 2016, 17:53

No, nevím, mě připadají střešní FV instalace jako typický produkt pro menší lokální řemeslnické firmy. Fakticky je na to potřeba dva montéry + elektrikáře a nakonec přijde revizák a zkontroluje to. prostě jako se dnes montují klimošky, tepelná čerpadla, kuchyně, koupelny, ...

Firmy jako ČEZ nebo RWE musí navíc živit několik úrovní managementu, ale výhoda velkoprodukce není až taková, aby to ospravedlnila.

Milan Vaněček
16. únor 2016, 18:49

Máte pravdu, je to předražené, výsledná cena je dobrá jen díky dotaci. Česká malá firma to udělá o dost levněji. Ale zase může mít potíže s papírováním a získáním dotace.

Jan Veselý
17. únor 2016, 16:05

Na to se dá najmout odborník, stejně jako se najímají třeba revizáci.

nikdo
17. únor 2016, 11:52

Koukam ze budu muset zvazit zmenu banky.

RWE si dela s pronajmem ledek ze spotrebitelu srandu pri dnesnich senach se koupena Led v porovnani s pronajmem zaplati do roka.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se