Domů
Plynárenství
Gazprom navyšuje export plynu do Evropy a Turecka

Gazprom navyšuje export plynu do Evropy a Turecka

Společnost Gazprom zaznamenala v období letošních prvních osmi a půl měsíců meziroční nárůst v množství exportu plynu do Evropy a Turecka o hodnotě 10,3 miliard metrů krychlových, tedy o 9,4 %. Letošní rok by se tak pro Gazprom mohl stát rekordním.

Gazprom si pro letošní rok stanovil cíl pro množství plynu vyvezeného do Evropy a Turecka v rozsahu 166 až 170 miliard kubíků, ale podle generálního ředitele společnosti Alexeye Millera by v případě chladné zimy mohl být překročen.

V roce 2015 dodal Gazprom do Evropy (včetně Turecka) celkem 158 miliard metrů krychlových zemního plynu, přičemž největším odběratelem bylo s více než 45 miliardami kubíků Německo.

„Zaznamenáváme silnou poptávku po ruském plynu v zemích v okolí plánované trasy plynovodu Nord Stream 2. Jedná se o nejkratší a nejpřímější exportní trasu z ložisek na Jamalu k našim klíčovým trhům. Ukrajinský koridor je 2000 km dlouhý nebo 1,5krát delší ve srovnání s Nord Stream 2,“  komentoval nárůst poptávky Alexey Miller.

Společnost Nord Stream 2, dceřiná společnost ve 100% vlastnictví ruského Gazpromu, včera podala u švédské vlády žádost o schválení tamního úseku trasy plánovaného plynovodu. Podání žádosti u zbylých zemí, přes jejichž území plynovod povede (Rusko, Finsko, Dánsko a Německo), bude následovat na počátku příštího roku.

Podle Millera si je společnost vědoma alternativních zdrojů plynu a ostatních projektů, nicméně Gazprom si je jist, že poptávka po ruském plynu bude v Evropě přetrvávat ještě dlouho.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.