Domů
Ropa
Británie dala zelenou frakování pod národními parky

Británie dala zelenou frakování pod národními parky

Na svém včerejším zasedání schválil britský parlament vládní návrh, jenž umožní těžbu břidlicových ložisek nacházejících se pod tamními národními parky. Podle slov Ministerstva energetiky a klimatických změn se jedná o velký krok dopředu, který umožní rozvoj průmyslu za současné ochrany životního prostředí i obyvatel.

„Břidlicový plyn zlepší naši dlouhodobou energetickou a ekonomickou bezpečnost – podpoří růst a umožní vznik 60 000 pracovních míst, což znamená vyšší finanční bezpečnost pro zaměstnance a jejich rodiny. Spojené království má jedny z nejlepších výsledků, co se týče ochrany našeho životního prostředí při rozvoji našeho průmyslu.“

Vyjádření Ministerstva energetiky a klimatických změn

Nová pravidla povolují frakování pod národními parky a místy zvláštního vědeckého zájmu v minimální hloubce 1200 metrů za předpokladu, že povrchové práce spojené s těžbou budou probíhat mimo tato chráněná území. Tato změna však není v souladu s předchozími sliby vlády, že těžba kontroverzním frakováním v takovýchto místech probíhat nebude.

„Shodli jsme se na naprostém zákazu frakování v národních parcích a místech zvláštního vědeckého zájmu,“ uvedla v lednu nynější britská ministryně energetiky a klimatických změn Amber Ruddová ještě před nástupem do své současné funkce.

Podle stínové ministryně Lisy Nandy však vláda použila „parlamentní zadní vrátka“, aby svůj návrh prosadila bez řádné diskuze na půdě parlamentu. Podle ní by mělo být povolení k frakování v Británii odloženo do té doby, než se prokáže, že je bezpečné a nepředstavuje žádnou hrozbu pro životní prostředí.

„Ani poslanci, ani veřejnost zatím neobdrželi žádná ujištění, nicméně ministři ignorují legitimní obavy obyvatel a zavádí frakování,“ uvedla Lisa Nandy.

Zdroj úvodní fotografie: aepg

Komentáře

(1)

Petr

17. leden 2020, 18:29

Jen zamoří podzemní vody, jinak angličanům to je jedno. Hlavně ať to není v Londýně....

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.