Domů
Ropa
Ceny ropy po dvoudenním vzestupu opět poklesly
Zdroj:pixabay

Ceny ropy po dvoudenním vzestupu opět poklesly

Ropa
Bez komentáře
21. červen 2016, 18:49
ČTK

Světové ceny ropy dnes po dvoudenním výrazném oživení oslabily a severomořská ropa Brent sestoupila zpět pod 50 dolarů za barel. Trh podkopalo příměří v Nigérii a investoři napjatě čekají na výsledek čtvrtečního hlasování Britů o vztahu k Evropské unii.

Cena Brentu kolem 17:00 SELČ klesla o 1,7 procenta na 49,80 dolaru za barel a smazala část takřka osmiprocentního zisku z předešlých dvou dnů. Americká lehká ropa WTI oslabila o dvě procenta na 48,40 USD za barel.

Nigerijská vláda uzavřela s ozbrojenci na jihu země měsíční příměří. Útoky ozbrojenců na ropnou infrastrukturu v Nigérii snížily těžbu největšího afrického producenta ropy v posledních měsících zhruba o třetinu, což přispělo k oživení cen z lednových 12letých minim na téměř dvojnásobek.

Hrozba brexitu drží trh s nejistotě

Trh čeká na čtvrteční referendum o takzvaném brexitu. Oživení minulých dvou dní bylo založeno zejména na průzkumech mínění naznačujících obnovení podpory pro setrvání Británie v EU, podle analytiků je ale spoléhání se na aktuální průzkumy ošidné.

„Poslední dny ukázaly, jak rychle se může veřejné mínění posunout. Vzhledem k tomu dává dnešní pokles cen smysl,“ citovala agentura Reuters z dnešní zprávy komoditního oddělení německé banky Commerzbank.

Potřebujete být v obraze ohledně ropy?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti ropy a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Pohled na světlejší stranu ekonomiky. Ceny ropy budou zase nízko. Možná níž, než si dokážeme představit
25. červen 2022, 09:30
Česko nakoupí ropu do nouzových zásob za miliardu korun
22. červen 2022, 18:07
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se