Domů
Ropa
Ceny ropy po poklesu podpořila dohoda o omezení těžby

Ceny ropy po poklesu podpořila dohoda o omezení těžby

Ceny ropy na světových trzích se ve večerních hodinách zotavily z počátečního poklesu. Podporuje je dohoda členů Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a dalších těžařských států o snížení těžby. Kolem 18:30 SEČ vykazovala cena severomořské ropy Brent pokles o méně než desetinu procenta na 55,40 USD za barel. Během dne přitom sestoupila až na 54,77 dolaru za barel.

Americká lehká ropa WTI se kolem 18:30 SEČ prodávala za 53,20 dolaru za barel. Nacházela se tak mírně nad úterním závěrem.

Členové OPEC se loni s několika dalšími předními těžařskými zeměmi dohodli, že od ledna omezí produkci ropy o téměř 1,8 milionu barelů denně. Komise, která monitoruje dodržování dohody, v neděli uvedla, že těžba se už snížila asi o 1,5 milionu barelů denně.

Údaje amerického Úřadu pro energetické informace (EIA) dnes nicméně ukázaly, že zásoby benzinu ve Spojených státech minulý týden vzrostly o 6,8 milionu barelů. Analytici přitom v anketě agentury Reuters počítali s nárůstem jen o 498.000 barelů.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

Ilustrační foto

BURZA

TYP

KONTRAKT

AKTUÁLNÍ CENA

PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR

Londýn – ICE

Brent

březen

55,40

55,44

New York – Nymex

WTI

březen

53,20

53,18

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.