Ceny ropy se po úterním sestupu na dvouměsíční minima stabilizovaly. Severomořská ropa Brent si kolem 17:45 SEČ připisovala zhruba půl procenta na 76,28 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst o 0,2 procenta na 66,28 dolaru za barel.

Ceny ropy podpořila dnešní zpráva amerického Úřadu pro energetické informace (EIA), podle které se zásoby ropy ve Spojených státech v minulém týdnu zvýšily o 3,2 milionu barelů. To je méně výrazně, než očekávali analytici. Zpráva navíc ukázala, že zásoby benzinu v USA klesly o 3,2 milionu barelů.

Ropu tento týden tlačí dolů známky rostoucích dodávek a obavy, že obchodní spor mezi Spojenými státy a Čínou bude mít negativní dopad na světovou ekonomiku i na poptávku po pohonných hmotách. Brent se během úterního obchodování propadl až na 75,09 dolaru za barel, což byla nejnižší úroveň od 24. srpna.

Samostatná zpráva EIA dnes ukázala, že těžba ropy v USA se v srpnu vyšplhala na nový rekord 11,346 milionu barelů denně. Těžba ropy v Rusku se podle zdroje agentury Reuters v říjnu dostala na nové postsovětské maximum 11,36 milionu barelů denně. Průzkum Reuters navíc signalizoval, že těžba Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v říjnu vystoupila na 33,31 milionu barelů denně, nejvýše od prosince 2016.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZA TYP KONTRAKT AKTUÁLNÍ CENA PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR
Londýn – ICE Brent prosinec 76,28 75,91
New York – NYMEX WTI prosinec 66,33 66,18

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *