Domů
Ropa
Ceny ropy se po poklesu na dvouměsíční minima stabilizovaly
Ropná plošina v Mexickém zálivu. Autor: Bill Colclough

Ceny ropy se po poklesu na dvouměsíční minima stabilizovaly

Ropa
Bez komentáře
31. říjen 2018, 18:23
ČTK

Ceny ropy se po úterním sestupu na dvouměsíční minima stabilizovaly. Severomořská ropa Brent si kolem 17:45 SEČ připisovala zhruba půl procenta na 76,28 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst o 0,2 procenta na 66,28 dolaru za barel.

Ceny ropy podpořila dnešní zpráva amerického Úřadu pro energetické informace (EIA), podle které se zásoby ropy ve Spojených státech v minulém týdnu zvýšily o 3,2 milionu barelů. To je méně výrazně, než očekávali analytici. Zpráva navíc ukázala, že zásoby benzinu v USA klesly o 3,2 milionu barelů.

Ropu tento týden tlačí dolů známky rostoucích dodávek a obavy, že obchodní spor mezi Spojenými státy a Čínou bude mít negativní dopad na světovou ekonomiku i na poptávku po pohonných hmotách. Brent se během úterního obchodování propadl až na 75,09 dolaru za barel, což byla nejnižší úroveň od 24. srpna.

Samostatná zpráva EIA dnes ukázala, že těžba ropy v USA se v srpnu vyšplhala na nový rekord 11,346 milionu barelů denně. Těžba ropy v Rusku se podle zdroje agentury Reuters v říjnu dostala na nové postsovětské maximum 11,36 milionu barelů denně. Průzkum Reuters navíc signalizoval, že těžba Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v říjnu vystoupila na 33,31 milionu barelů denně, nejvýše od prosince 2016.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZA TYP KONTRAKT AKTUÁLNÍ CENA PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR
Londýn – ICE Brent prosinec 76,28 75,91
New York – NYMEX WTI prosinec 66,33 66,18

Potřebujete být v obraze ohledně ropy?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti ropy a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Náhrada za ruskou ropu: Vídeň podpoří rozšíření ropovodu vedoucího do Česka
17. květen 2022, 13:36
Embargo na ropu se kvůli maďarské blokaci odkládá, nové sankce na Rusko se zřejmě přijmou bez ní
13. květen 2022, 06:55
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se