Domů
Ropa
Ceny ropy stoupají, míří však k třetímu ztrátovému týdnu za sebou

Ceny ropy stoupají, míří však k třetímu ztrátovému týdnu za sebou

Ropa
Bez komentáře
24. duben 2020, 21:47
ČTK

Ceny ropy dnes rostou. Severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI však směřují ke třetímu ztrátovému týdnu za sebou. Světové snižování produkce ropy nedrží krok s třicetiprocentním poklesem poptávky, který vyvolala pandemie nemoci covid-19.

V 19:05 SELČ cena severomořské ropy Brent stoupala o 1,6 procenta na 21,66 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zdražovala o necelá tři procenta na 16,99 dolaru za barel.

Tento týden zažívají ceny ropy bouřlivý vývoj. V pondělí se končící kontrakt na ropu WTI propadl poprvé do negativního teritoria, což znamená, že obchodníci platili kupujícím, aby si od nich vzali ropu, protože kvůli nedostatku skladovacích kapacit ji nemají kam uložit. Ropa Brent v průběhu týdne klesla na nejnižší hodnoty za poslední dvě desetiletí.

Týden uzavřený ztrátou bude již osmý z devíti týdnů za sebou. Brent směřuje k týdenní ztrátě 24 procent, WTI kolem sedmi procent.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZATYPKONTRAKTAKTUÁLNÍ CENAPŘEDCHOZÍ ZÁVĚR
Londýn – ICEBrentčerven21,6621,33
New York – NYMEXWTIčerven16,9916,5

Potřebujete být v obraze ohledně ropy?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti ropy a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Česko nakoupí ropu do nouzových zásob za miliardu korun
22. červen 2022, 18:07
Metan se zbytečně pálí při těžbě ropy, přitom ohřívá planetu. Čeští vědci ho chtějí převádět na metanol
21. červen 2022, 09:30
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se