Domů
Ropa
Ceny ropy stoupají, OPEC zvažuje prodloužení omezení těžby

Ceny ropy stoupají, OPEC zvažuje prodloužení omezení těžby

Ceny ropy dnes po pětidenním sestupu stoupají. Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) zvažuje prodloužit omezení těžby nejméně do června.

Kolem 19:10 SEČ cena severomořské ropy Brent stoupala o 0,6 procenta na 59,68 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu připisovala 0,5 procenta na 53,40 dolaru za barel.

V předchozích pěti dnech ceny ropy klesaly kvůli obavám, že šíření nového koronaviru z Číny sníží poptávku po ropě.

Saúdská Arábie, největší producent ze zemí ropného kartelu OPEC, dnes vyzvala k opatrnosti ohledně pesimismu, že šíření koronaviru negativně ovlivní poptávku po ropě.

OPEC též zvažuje prodloužit omezení těžby nejméně do června, napsala agentura Reuters s odvoláním na zdroje z kartelu. Organizace nevylučuje větší snížení, pokud se v Číně sužované koronavirem sníží poptávka po surovině.

Loni v prosinci se OPEC dohodl se svými spojenci v čele s Ruskem na snížení těžby v první čtvrtletí 2020 o dalších 500.000 barelů denně, tedy na 1,7 milionu barelů denně.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZA

TYP

KONTRAKT

AKTUÁLNÍ CENA

PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR

Londýn – ICE

Brent

březen

59,69

59,32

New York – NYMEX

WTI

březen

53,40

53,14

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.